Hymmen’in Dijital Lak kabartması ile 3 boyutu hissedin

Dijital baskılı laminat parkelerin üretimi artan bir şekilde popüler hale geliyor. Hymmen’in Dijital Lak Kabartma teknolojisi, yüzey görünüm ve hissi konusunda müşterilerin ihtiyaçlarına cevap niteliğindedir. Bu yenilikçi teknoloji ile şeffaf bir sıvı ortam, sertleştirilmemiş bir çekirdek lake tabakasına basılmaktadır. Bu işlem, Hymmen JUPITER Dijital Baskı Hatlarının kanıtlanmış teknolojisini kullanılarak bir mürekkep püskürtücü aracılığıyla yapılır.

Bu teknoloji, Hymmen tarafından kurulmuş dijital tek geçişli baskının tüm ticari ve teknik faydalarını sunmaktadır. Örneğin esneklik, küçük değişim zamanı ve bireyselleşme bu faydalarından bazılarıdır. 70 mm’den 2.100 mm’ye kadar bir genişlikte ve sadece bir mürekkep püskürtücü baskı çubuğu sayesinde, teknoloji mevcut üretim zincirlerine kolayca entegre edilebilir. Yapılandırma ortamının az bir miktarını kullanarak, sertlik, yapışma, direnç ve çekirdek lakenin kimyasal güvenilirliği gibi tüm kanıtlanmış özellikler kalır. İster dijital olarak ister analog olarak, yüzey dekorunda kayıtlı kabartma (EIR) yapılar yaratmak mümkündür. Hymmen JUPITER Baskı Hatları ile dijital olarak basılan laminat parkelerin üretimi yaklaşık olarak 40 milyon m² değerindedir.

Dijital baskının sağladıkları:

Küçük parti boyutlarında endüstriyel üretim

Dekorasyon endüstrisinin süreç zincirlerine dijital baskının yerleştirilmesi

Bireyselleştirilmiş seri üretim

Pazar eğilimlerinde hızlı tepki

Daha kısa “pazarlama zamanı

Daha kısa kurulum süresi

Daha düşük depolama maliyetleri

Yeni tasarım seçenekleri (kayıt uzunlukları, renkler, detay derinliği, vb.)

Hymmen, 125 yıllık geleneğe sahip orta boy ölçekli bir işletme statüsünde bir mekanik ve tesis mühendisliği firmasıdır. Ofis binaları ve üretim yerleri Almanya’nın Bielefeld kentinin merkezinde konumlanmıştır. Bu son derece yenilikçi ve ileriye dönük yüksek teknoloji şirketi, müşterileri için son teknoloji makine ve tesisler üretmektedir. Dünya genelinde 180 çalışanı bulunan Hymmen, mobilya, döşeme, kapı, dekoratif laminatlar, inşaat malzemeleri, çelik ve alüminyum, kompozit ve teknik laminatlar gibi müşterilerin yatırım projeleri üzerinde çalışmaktadır.