I D E A ‒ Yenilikçi Tasarım Expo Alanı

İsmi ve sloganıyla hedefini, Mobilya Endüstrisi için Makineler, Yeni Teknolojiler, Bileşenler ve Malzemeleri için yeni fikirlere ev sahipliği yapan bir organizasyon olarak ifade eden IDEA fuarı, Milan Tasarım Haftası ile aynı zamanda, Bergamo fuar alanında, 12 ve 15 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu fuar, Mobilya, Tasarım ve İç Mimari Tasarım için dünya çapındaki en önemli organizasyonlardan biri olarak gösteriliyor. Her sektörün temsilcileri bu eşsiz atmosferi deneyimlemek için bundan böyle her yıl IDEA’da buluşacaklar.

İtalyan Ağaç İşleme Makineleri İmalatçıları sektörünün bazı önde gelen firmaları, Milano Tasarım Haftası ile sinerji içinde bir fuar yaratmak için, Milano’dan sadece birkaç kilometre uzaktaki bu alanda bulunacaklar. Bergamo Fuar Merkezi, Milano ve Venedik otoban çıkışından yalnızca 2 km uzakta ve uluslararası havaalanına yine aynı şekilde 2km mesafede, çok hızlı ve kolay ulaşılabilir bir konumda yer alıyor. Milano’nun farklı yerlerinden Bergama Fuar Merkezi’ne gerçekleşecek ücretsiz otobüse seferleriyle ziyaretçilere kolay ulaşım imkanı da sağlanacak.

Fuarın misyonu, Makineler, Yeni Teknolojiler, Malzeme, Aksesuar ve Bileşenleri ve Ziyaretçi olguları arasında köprüler ve sinerjiler kurmak olarak açıklanıyor.

Bu bağlamda, interaktifağiçin bir platformoluşturulacak.Ziyaretçilerile MakinelerinMühendisleri,Tasarımcılarve TeknikKişilerarasında açık diyaloglarteşvik edilecektir.

image001

Yenilikleri ve yeni eğilimleri oluşturmak için, Yeni Teknolojiler, Yeni Süreçler, Malzeme ve Bileşenler hakkındaki tüm olasılıklardan haberdar olmanın önemini unutmamak gerekiyor.

 

Her yıl binlerce insan, yenilikleri ve yarının trendlerini bulmak için Milano’ya geliyorlar ve Tasarım Haftası’na katılıyorlar. Aranan şey tek bir kelimeyle “İlham” olarak ifade edilebilir. Bu nedenle IDEA fuarının da öncelikli hedeflerinden biri, verimli işe ve iletişim platformuna “konsantre” olmak gösteriliyor.

Ziyaretçiler için bir cazibe unsuru olacak bir diğer özellik de her bir standın en az bir yenilikçi ürün, teknoloji, malzeme ya da patent sunma zorunluluğu. Bu kuralla biçimlenecek fuar, ziyaretçileri Bergamo’ya çekecek. Yenilikçi ürünler konusunda firmaların birbiriyle yarışacağı fuarla ilgili daha detaylı bilgi için http://www.ideafiera.it/ web adresini ziyaret edebilirsiniz.