IKEA, Türkiye’deki Yedinci Mağazasını, Antalya’da Hizmete Açtı

IKEA, Türkiye’deki yedinci mağazasını, Antalya Kepez’de
Agora Alışveriş Merkezi’nde hizmete açtı.

 

Açılışına büyük ilgi gösterilen Antalya’daki ilk
IKEA mağazasında, 20.000 metrekarelik alanda her zevke ve
her bütçeye uygun 8 bin çeşide yakın mobilya ve ev aksesuarı
tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

 

IKEA Antalya mağazası,İsveç Büyükelçisi Lars Wahlund, Maya Holding ve IKEA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özsüer, IKEA Türkiye CEO’su Fuat Atalay, Odak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Gürcan Oral ve IKEA Türkiye, Maya ve Odak Gruplarının yönetici ve çalışanlarının katıldığı bir törenle açıldı. Açılışa, Antalyalıların da ilgisi yoğun oldu.

 

Maya Holding ve IKEA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özsüer açılışta yaptığı konuşmada, 2005 yılından bu yana Türkiye’de mobilya ve dekorasyon trendlerine yön verdiklerini belirterek, “Antalya mağazamızla birlikte Türkiye genelindeki mağaza sayımız 7’ye çıktı. Mağazalarımız, iki ayrı lokasyondaki Sipariş ve Teslim Noktalarımızın yanı sıra internet mağazamız aracılığıyla tüm Türkiye’ye hizmet veriyoruz. Türkiye’deki mağazalarımızda yaklaşık 8.000 ürün çeşidi yer alıyor. Antalya mağazamızla birlikte, toplam satış alanımızın büyüklüğü 200.000 metrekareye ulaştı. Aramıza yeni katılan çalışma arkadaşlarımızla birlikte IKEA’nın Türkiye’de sağladığı doğrudan ve dolaylı istihdam da 5.500 kişiye yaklaştı. Bu yıl tüm mağazalarımızda yaklaşık 17 milyon ziyaretçi ağırlamayı öngörüyoruz” dedi.

 

30 milyon dolarlık yatırım

 

Türkiye’nin turizm başkenti olan Antalya’nın yaşam tarzı, kültürel değerleri, artan nüfusuyla IKEA için önem taşıdığını vurgulayan Özsüer, “Antalya mağazamız için bina inşaatı hariç yaklaşık 30 milyon dolar yatırım yaptık. IKEA’yı uzun bir süredir bekleyen Antalya’yı markamızla buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ayrıca Kepez bölgesindeki kentsel dönüşümün bir parçası olmanın da heyecanını yaşıyoruz” diye konuştu.

 

Çevre illerden de ziyaretçi bekleniyor

 

Özsüer, yaklaşık 30 milyon dolar yatırımla faaliyete geçen IKEA Antalya mağazasının, çevre illere de açılma, ürünlerini ulaştırma fırsatı sunacağını dile getirerek, “Başta Antalyalılar olmak üzere çevre illerden de geleceklerle birlikte yıllık ortalama üç milyon ziyaretçiyi ağırlamayı öngörüyoruz” dedi.

 

IKEA Türkiye ve IKEA Antalya mağazası hakkında

  • IKEA Antalya mağazası yaklaşık 20.000 m2 büyüklüğündedir.
  • IKEA Antalya’da doğrudan ve dolaylı yaklaşık 300 kişi çalışacak.
  • IKEA Antalya’da 8 bin çeşide yakın ürün satışa sunulacak.
  • IKEA Antalya mağazasında 2.250 araçlık otopark hizmet verecek.

• Global IKEA Türkiye’den yıllık 600 milyon dolarlık mal satın alıyor.