”İnegöl Mobilya ve Dekorasyon Fuarı” açıldı : Orsiad Gazetesi Ordaydı

İnegöl’de bu yıl 31’incisi düzenlenen ”İnegöl Mobilya ve Dekorasyon Fuarı (MODEF 2014)”, açıldı.

 

Vali Münir Karaloğlu, İnegöl Uluslararası Fuar Merkezi’nde kapılarını açan fuarın açılış törenindeki konuşmasında, İnegöl’ün Bursa’nın çok önemli ilçelerinden biri olduğunu söyledi.

 

İnegöl’ün üretimi, doğal güzelliği, turizm potansiyeli, tarımsal üretimi ile adeta Bursa’nın kendisini temsil ettiğini belirten Karaloğlu, ”Türkiye’de mobilya denince İnegöl ciddi bir markadır. Mobilyanın çok önemli bir üretim merkezidir. Binlerce üreticimiz bu şehirde hem iç piyasaya hem de ihracata yönelik üretim yapmakta. Hedefimiz İnegöl’ün bu konumunu güçlendirerek, gerçek manada Türkiye’nin ve dünyanın en önemli mobilya tasarımlarının belirlendiği hem de üretiminin yapıldığı merkez haline getirmek” ifadelerini kullandı.

 

 

İnegöl Belediye Başkanı ve İnegöl Fuarcılık Organizasyonu Başkanı Alinur Aktaş ise her yeni MODEF’te firmaların yaptıkları Ar-Ge ile pazarlamanın, yeni tasarım ve uygulamaların örneklerine şahit olduklarını belirtti. Bu durumun İnegöl mobilyacısının coşku, heyecan ve atılımını daha da kamçıladığını vurgulayan Aktaş, şöyle konuştu.

inegöl4

 

”Bu yönüyle İnegöl mobilyası, Türk mobilya sektörünün belirleyici unsuru olmaya devam edecektir. İnegöl mobilyası bir dünya markası olarak dünyaya açılmış ve açılmaya da devam edecektir.

inegöl3

Ülkemizin ekonomik direnci, dünya ülkelerinde sahip olduğu güç ve dik duruşu ortadadır. Ülkemiz her alanda dünya ülkeleri üzerindeki hakimiyetini gün geçtikçe artırmaktadır.

inegöl

Ülkemizin her alandaki bu başarısını İnegöl’de de gösteriyoruz. MODEF bu direncin kentimizdeki en güzel örneğidir.”

inegol 14

Stantlarda 178 firmanın ürünlerini tanıttığı fuar, 20 Nisana kadar açık kalacak.