INTERMOB Fuarı’nda AGT ile Yenilikçi Rüzgârlar Esti

Ahşaba tutkuyla yön veren AGT, orman ve ahşap ürünlerinin en yenilikçi modellerinin sergilendiği 2023 INTERMOB Fuarı’nın yine gözdesi oldu. Birçok yerli ve yabancı ziyaretçinin katıldığı fuarda yenilikçi ürünlerini sergileyerek tüm dikkatleri üzerine çekti. Uluslararası fuarda AGT’nin sadece doğal ahşaptan üstün teknoloji ile üretilen koleksiyonları değil, çevreci yaklaşımı da takdir topladı.

Fuarda sergilenen yeni koleksiyonların çevreye duyarlı şekilde üretilmesi ise ziyaretçilerin takdirini kazandı. Estetik, kalite, tasarım olgularını var ederken doğaya nasıl saygılı olunabileceğini gösteren AGT, sürdürülebilir estetik prensibi ile geleceğin trendlerine yön verecek renk ve desenlerini paylaştı. Kullanıcıların sağlığını, konforunu ve yaşam kalitesini merkeze alan yeni iletişim kampanyası ile de mobilya sektörüne ilham kaynağı oldu.

 

Nefes alabilen sağlıklı mekanlar için geliştirilen parke koleksiyonu, sesi absorbe eden duvar panel ve profilleri ve parmak izi bırakmayan ve gıda temasına uygun paneller hem renk ve desen zenginlikleri, hem de üstün teknolojik özellikleriyle dikkat çekti.

İlham Olmak için Sınır Tanımıyoruz

INTERMOB Fuarı’nda yenilikçi ürünlerini sergileyen AGT yaklaşımıyla örnek olduğu kadar kalitesiyle ve sektöre sunduğu AGT Store ve AGT Homedesign dijital tasarım ürünleri ile de takdir kazandı. Üstün teknolojisiyle üretimini yaptığı tasarımları inovatif fikirleri ile sektörde bir kere daha fark yarattı. Konut, ofis, işletmeler gibi birçok farklı alanda sınır tanımayan tasarımlar yapılmasına olanak veren koleksiyonlar kullanıcılarından tam not aldı.

AGT’nin koleksiyonlarına eklenen yeni renk ve desenler, fuar ziyaretçileri için yeni ilhamların kapısını araladı. Koleksiyonlarının yanı sıra ürünlerinin birbirleri ile uyumunu da öne çıkaran AGT, ürünlerinin uyum içinde farklı kullanım alanlarını göstererek tasarımcılar için sınır tanımayan bir hayal gücünün de kapılarını araladı.

AGT Yeni Renk Seçenekleri ile Trendi Belirliyor

Yenilikçi birçok rengiyle geniş bir kitleye hitap eden AGT, bu yıl da renk ve desen skalası ile beğeni topladı. Doğal ahşabın sağlığını yaşam alanlarına taşıyan derzli parke koleksiyonu Luna serisine eklenen Kamelya, Lotus, Terra ve Vera ziyaretçilerin ilgisini çekerken, Alman laboratuvarlarınca sertifikalandırılan 72 saat suya dirençli Mood parke serisinde Murano, Monte ve Modena ahşap desenleri ile dikkat çekti. Zamana meydan okuyan dayanıklı yapısı ve sıra dışı tasarımı ile Natura Line serisine açık renkli ahşap renklerin dâhil olduğu Lena, Gila ve sıcak ahşap tonlarıyla Natura Select serisine eklenen Termessos ve Teos koleksiyondaki yerlerini alarak, kullanıcıları ile buluşmayı bekliyor. Antistatik özelliği ile vücuttaki statik elektriklenmeyi önleyen Yoga serisine eklene ikin Sava ve Astaya’nın yanı sıra sınır tanımayan desenleri tercih edenler için Hudson ve Novaya Marco Polo koleksiyonunda ziyaretçilerin ilgisi ile karşılandı.

 

Benzersiz alanlar için sayısız renk ve doku seçeneği sunan AGT panel, dolap kapağı serileri fuarın ilgi çeken ürünleri arasında yerini aldı. Trendy panel koleksiyonuna eklenen on dört yeni renk ile koleksiyonda toplamda yüzden fazla renk ve desen seçeneği ziyaretçilere sunuldu. İçinde sedef tozunu barındıran sedef yüzeyli desenlerden gerçek metal tozundan elde edilen metalik renkli panellere, pastel renklerden mat renklere yüzlerce seçenek profesyonellerin dikkatini çekti.

 

AGT yeni iletişim kampanyası ile de fark yaratmayı başardı. Sorgulatma yöntemini temel alan AGT’nin iletişim dili, AGT ürünlerinin sunduğu üstün teknolojik özelliklere sahip olmak için marka kararının önemine dikkat çekti.

En Büyük İlgi AGT Store Concept’ine

30 ülkeden katılımcının olduğu ve 70 bine yakın ziyaretçinin katıldığı INTERMOB Fuarı’nda AGT standına bayilerden büyük ilgi geldi. Fuar alanında kurulan AGT Store Concept’i, 9 üstün özelliği ile tüketicinin satınalma yolculuğuna değerli çözümler sundu. AGT’nin birçok ülkeden bayi sahibi ve yetkilisinin ziyaret ettiği showroom en çok dikkat çeken alanlar arasında yer aldı.

Nefes Aldıran Mekanlar için Sıfır Emisyonlu Parke Koleksiyonları

Doğal ahşaptan üretilen, ileri teknoloji ile üstün özellikler sunan ürünleri kullanıcıları ile buluşturan AGT, sıfır emisyon değerine sahip Parke Koleksiyonları ile nefes aldıran mekanlar yaratmanıza olanak sağlar.  Formaldehitin en düşük seviyede olduğunu gösteren E0 belgesinin yanı sıra 24 saat suya dirençli parke koleksiyonlarında Blue Angel ve EPD sertifikaları da mevcut.

 

AGT’nin Yoga Koleksiyonu, özellikle antistatik oluşuyla dikkat çekiyor. Vücudunuzdaki statik elektrik yüklenmesini azaltan üstün antistatik özelliğinin yanı sıra toz tutmayan ve antibakteriyel yapısıyla da kullanıcıların beğenisini toplarken 11 farklı renk seçeneğiyle yaratıcı alanlara ilham oluyor.

 

Maceracı ruhların izinden gidenlerin tercihi Marco Polo parke serisi renkleriyle kendi hayran kitlesini yarattı. Kontrast geçiş özellikli cesur renklere sahip parke ahşaba en yakın görünümü sunuyor. Bu yıl iki yeni renk ve desenin eklendiği koleksiyon 9 farklı renk seçeneğiyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

 

Effect parke serisi özellikle nefes aldıran zeminler için üstün kaliteyle üretilmişken aynı zamanda ahşabın doğallığını da korumayı başarıyor. Ahşabın kendi doğal dokusunda bulunan sadelik ve ahenk bu seride bir araya geliyor.

 

Defne KOZ’un eşsiz tasarımlarından oluşan ve parke sektöründe ilk kez bir özel tasarım olarak ortaya çıkan Design By: Defne Koz sanatı evlere taşıyor. Geometrik desenler ve ahşabın doğallığı bir araya gelerek yaratıcı fikirler için hayal gücünü harekete geçiriyor. Ezber bozan tasarımlardan hoşlananlar için Pruva serisi de çizginin dışına çıkarak fark yaratıyor.

 

72 saate kadar suya dirençli Mood parke serisine eklenen yeni ahşap desenler de İntermob 2023’de dikkatleri üzerinde toplayanlar arasındaydı. Kolay silinebilen kaydırmaz yüzeyi ve büyük parke boyutları ile banyo ve wc haricindeki antre, mutfak alanlarında kullanılabilir.

 

Armonia Slim parke koleksiyonuna ilham olan “devamlılık” fikri, dar ve küçük parkelerin sürekli kesilen desenleri yerine geniş ve uyumlu parkelerle “bütünlük” hedefliyor. İster dar ister geniş parke uygulaması yapın, büyük boyutlarla zeminler tamamen uyumlu görünüyor.

Ses Yalıtımlı Profiller Fark Yaratıyor

Son yılların yükselen ev dekorasyon trendleri arasında şüphesiz duvar profilleri geliyor. Birçok tasarımcı ofis, işletme ve ev dekorasyonlarında bu profillere yer veriyor. Bireysel kullanıcılar da evlerinde aradığı değişikliği şık bir görüntü ile yakalamak için bu ürünlere talep gösteriyor.

 

AGT’nin Acoustic Duvar Profili Koleksiyonu şıklığı işlevsellikle bir araya getirerek dikkat çekiyor. Sesi absorbe etme özelliği sayesinde yalıtım konusunda yeterince iyi olmayan eski mekanlarda estetik görünümün yanı sıra ekstra işlev vadediyor. Üstelik kolay monte edilebilir olması bireysel kullanıcılar tarafından “Kendin Yap” işlerinde de kullanılmasını sağlıyor.

 

AGT duvar profili koleksiyonları zengin renk seçenekleri sayesinde ekstra boyama işlemine gerek bırakmıyor.  Dar, geniş, yüksek, alçak, köşeli, verevli, yumuşatılmış farklı tasarımlar bir araya getirilerek hayallerdeki mekanı yaratmayı sağlıyor. Sektörünün duvar profilleri konusunda en geniş koleksiyonuna sahip olan AGT üst segment kalitesiyle de yıllara meydan okuyan görüntüler için ilk tercih oluyor.

 

Intermob 2023’te öne çıkan bir diğer ilk de AGT’nin hareketli profili oldu. Eklem geçişli yapısı ile hareet ettirilebilmesi dairesel formların kaplanmasında kolaylık sağlıyor. Bu sayede kolonlar ya da dairesel formdaki alanlarda çözüm sağlıyor.

 

Sizin ahşap mobilyalarınız birbirini tamamlıyor mu? sorusuyla profilden, panele tüm mobilyalarda aynı desen ve dokunun kullanılabileceği vurgulanan stantta, mobilyalarını kişiselleştirmek ya da yenilemek isteyenlerin AGT mobilya profilleri ile hayallerini gerçeğe dönüştürmesi mümkün.

Antibakteriyel Panellerle Tanışın

Eşsiz renk seçenekleri ile trendleri yaratan AGT anti bakteriyel özellikli panellerine Spectrum serisini ekledi. Dört farklı metalik renkten oluşan Spectrum serisi ilk kez İNTERMOB 2023’te kullanıcıları ile buluştu. Renk koleksiyonunda yer alan yenilikçi, modern, klasik, vintage ilhamlı özel tonları sayesinde bir mekâna yeni duygu kazandırmak için ideal.

 

AGT 3P panel serisi Premium görüntü ve işlevselliği mekanlara taşıyor. Parmak izi bırakmayan dokusu sayesinde şık ve hijyenik görüntüsünü koruyor. Zaman içerisinde parmak izlerinin kalıcı hale gelmesi ile bozulan mobilya görüntüleri bu seriyle tarih oluyor. Leke tutmayan, kolay silinen dokusu temiz ve şık görünmeye devam ediyor. Ayrıca 3D desen alternatifleri ve geniş renk seçenekleri sayesinde doğayı evlerinize taşıyabiliyorsunuz.

 

AGT’nin soft mat yüzeyi ve ipeksi dokunuş özellikleriyle tanınan Supramat serisi panelleri yüksek çizilme direnci ile özellikle işlek yerler için ideal. Restoran, kafe, mağaza gibi insan trafiğinin yoğun olduğu alanlarda mat yüzeyi ile net bir görüntü sunarken dayanıklılığı formunun yıllarca korunmasını sağlıyor. Leke tutmaması ve su buharına dayanıklı olması da serinin dikkat çeken özelliklerinden. Lake boya efekti yüzeye zarif bir ipeksi görünüm katarken sıra dışı renkleri mekanın tasarımında belirleyici rol oynamasını sağlıyor.

 

Compact Lam panel serisi özellikle endüstriyel çözümlere ihtiyaç duyulan okul, hastane, kamu binaları gibi yerlerde ideal. Kenar bandına ihtiyaç bırakmayan tasarımı çift yüzeyli olarak kullanılabiliyor. Bu sayede hem yeni bir trend sunuyor hem de suya dirençli yapısıyla uzun yıllar ilk günkü şıklığını koruyabiliyor.