IŞIK AHŞAP : AHŞAP SEKTÖRÜNDE DÜNYANIN EN SON TEKNOLOJİSİ ARTIK TÜRKİYE’DE

Ahşap Sektörünün Doğu ve Güneydoğu’daki öncü temsilcisi Türkiye’de sektörün duayenlerinden Işık Ahşap Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yaşar yeni ve teknolojik makine donanımı ve modern tesisleri ile Türkiye’nin ahşap sektöründe Avrupa ve dünyada lider ülkelerin başında geldiğini söyledi.

Bilim ve teknoloji büyük bir hızla ilerliyor. Her geçen gün yeni üretim teknolojileri ile farklı ürünler geliştirilmekte. Uluslar arası fuarlarda her yıl yeni ürünler sunulmakta. Bu süreçten tüm dünya ülkeleri etkilenmektedir. Bu yarışa her ülke imkânları nispetinde katılmaktadır. Ülkelerin iş gücü, insan kaynakları, eğitim seviyeleri, yatırım donanımları, sermayeleri farklı, farklı olduğu için; üretim kalitesi açısından bazı ülkeler dünya pazarında ön sıralara çıkmaktadır. Biz Türkiye olarak bugün haklı olarak iyi yerlere geldik.

Işık Ahşap olarak en son yaptıkları sunta lam, mdf lam ve parke yatırımı ile dünyadaki en son teknolojiye sahip olduklarını bununla müşterilerine en iyi hizmeti vermenin gayreti içerisinde olacaklarını söyledi. Mehmet Yaşar Işık Ahşap olarak 40 ülkeye yapılan ihracat ile ihracatlarını her geçen gün artırdıklarını, yeni yatırımları ile ahşap sektöründe Türkiye’nin dünyaya açılan yüzü olacaklarını ifade etti.

isik-ahsap-5

1981 yılından bu güne orman ürünleri alanında faaliyet gösteren şirket  müşteri memnuniyeti, ürün ve hizmet kalitesi prensipleri doğrultusunda, gelişen bilim ve teknolojinin ışığında kendini sürekli yenileyerek bugünlere gelen şirket mat ve highgloss panel, kapak, profil, taç, süpürgelik, lambri ve akrilik panel ürünleri üreten bir firma iken suntalam, mdf lam ve laminant parke üretimi ile üretim çeşitliliğini artırmıştır.

isik-ahsap-1

PARKE ÜRETİMİ

Türkiye ve dünyada parke kullanımının her geçen gün arttığını söyleyen Yaşar yeni parke yatırımları ile dünya standartlarında üst kalite ürün üretmek için yatırım yaptıkları bilgisini verdi. Türk halkının bu konuda kendilerine güvenmesi gerektiğini söyledi.

isik-ahsap-4

Üst grup bu ürünlerimiz AC4 sınıf ürünlerdir. Yani sınıf olarak da AC3 sınıfın bir üstü ürünler. AC4 te yüzey aşınmaları limitlerini en üstte tutuyoruz. İş yerlerinde rahatlıkla kullanılacak aşınmazlığı en üst seviyede kaliteli doğal ürünler üretiyoruz. Avrupalı büyük üreticiler bu sınıftaki ürünlere 20 yıl aşınmama garantisi veriyorlar. Bunun yanında yüzeyleri daha özel yüzeyler olacak. Gerçek ahşabın desenine, daha uygun yüzeylere sahip, renk koleksiyonu daha farklı renkler ile üretime başladık. Ayrıca derzli ürünler ve özel registered emboss yüzeyler üretmek için hazırlıklarımız tamamdır. Işık Ahşap’taki dekorlar, desen ve dekordaki uyumlar ile ahşap bütün doğallığıyla his edilecek.

Laminat Parkenin Avantajları Nedir ?

–   Üzerinde ayakkabı ile yürünebilir.
-   Çizilmez, ezilmez. Ev ve büro mobilyalarına karsı dayanıklıdır.
-   Darbelere dayanıklıdır.
-   Leke tutmaz.
-   Rengi solmaz. Günes ısıgından etkilenmez.
-   Anti-statiktir.
-   Toz tutmaz. Anti alerjiktir.
-   Evde kullanılan kimyasallara karsı dayanıklıdır.
-   Kolay temizlenir.
-   Sigara, puro atesinden etkilenmez.
-   Yerden ısıtmalı sistemlerde güvenle kullanılabilir.
-   Yüzer sistem bir döseme malzemesidir.
-   Çok kolay monte edilir.
-   Bakımı çok kolaydır. Elektrikli süpürge ile süpürülüp nemli bezle silinir.
-   Sistire cila gerektirmez.

isik-ahsap-3

PAZARDAKİ UCUZ ÜRÜNLER

Halkımız Çin’den gelen ve pazarda satılan ucuz ürünlere teveccüh etmesinler
Ucuz olan tüm laminat parke üretiminde, maliyetlerin düşmesi için formaldehit kimyasalı normalden fazla kullanılmaktadır. Formaldehit kanserojendir sağlığımızı tehdit etmektedir.
Dikkat edin; ucuz, markası bilinmeyen laminat parke ürünlerinde sorun yaşamanız kaçınılmazdır.

isik-ahsap-2