IŞIK HIZIYLA BÜYÜME

Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi açıklandı

Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi açıklandı1

Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi açıklandı. Dün akşam Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımı ile düzenlenen törende açıklanan listede ilk sırada, satış gelirleri olarak yüzde 8754 büyüyen Maren Maraş Elektrik yer aldı. Türkiye’de bu yıl 1 milyon kişinin KPSS sınavına hazırlandığını ifade eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, kadın ve gençleri girişimciliğe yönlendirilmeleri gerektiğine vurgu yaptı.

 

TOBB öncülüğünde, TEPAV ve AllWorld Network işbirliğinde yapılan Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri yarışması “Türkiye 100” sonuçlandı. Işık Ahşap Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi ödülü aldı. Işık Ahşap 16 Şubat 2015 aksamı İstanbul Conrad Otel’de Ekonomist dergisinin Türk Ekonomi Bankası (TEB) iş birliğiyle ve Turkcell’in desteğiyle düzenlediği “Anadolu Kaplanları Ödül Töreni”nde de İHRACATINI EN ÇOK ARTIRAN FİRMA ÖDÜLÜ ALMIŞTI.


IMG_6697 

Işık Ahşap Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yaşar Işık Ahşap ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi ödülü ile ilgili olarak “Işık Ahşap 1981 yılından bugüne orman ürünleri sektöründe faaliyet göstermektedir. Mat ve high gloss panel, akrilik panel ,kapak, profil, taç, süpürgelik, lambri, , suntalam MDF lam ve laminat parke üretimi yapmaktadır. Yüksek kalite ve müşteri memnuniyeti esaslı hareket den bir firmadır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde ve TEPAV ve AllWorld Network işbirliğinde gerçekleştirilen bu girişimcilik ödülü Türk Firmalarının dünyada bilinirliliğinin artması adına çok önemlidir. Büyümenin yolu karlı yeni yatırımdır. Yatırım kutsal bir iştir. Öncelikli ele alınması gerekli bir konudur. Her yönü ile desteklenmesi gereken ana konudur. Dünyadaki büyük pazarları keşiftir. Bunun yolu yabancı kaynak bulmaktan geçiyor. Yabancı kaynakta bu manadaki uluslar arası bilinirliliği teşvik eden organizasyonlardan geçiyor. Organizatörleri tebrik ediyorum. Türkiye’ye hayır getirmesini diliyorum” dedi.

IMG_0402

BU ŞİRKETLER GELECEĞE YATIRIM
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ödül töreninin açılışında yaptığı konuşmada yarışmanın üçüncü kez düzenlendiğini anımsatarak, “Bu çalışmaya büyük önem veriyor ve geleneksel hale getiriyoruz. Çünkü büyüyen her şirket Türkiye’nin geleceğine yatırımdır” değerlendirmesinde bulundu.Girişimciliğin Türkiye’de daha çok desteklenmesi ve takdir edilmesi gerektiğine işaret eden Hisarcıklıoğlu, herkesin garanti işe baktığını, kimsenin risk almak istemediğini, bu algının değiştirilmesinin zorunlu olduğunu söyledi.

0102
Satış gelirlerindeki artış hızına göre belirlenen Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi, etkinlik kapsamında küresel piyasada görünürlüklerini artırma ve uluslararası bağlantılarını kuvvetlendirme, ABD’ye düzenlenecek iş seyahati ile ABD pazarını yakından tanıma fırsatı bulacaklar.

Türkiye 100 nedir?

Türkiye 100, Türkiye’nin özel sektör çatı örgütü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde ve TEPAV ve AllWorld Network işbirliğinde gerçekleştirilen bir girişimcilik yarışmasıdır. Türkiye 100 Programı’nın temel amacı, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketinin ulusal ve uluslararası medya­da görünürlüğünün arttırılması, küresel bağlantılarının kuvvetlendirilmesi ve girişimci rol modellerin ortaya çıkarılmasıdır.

AllWorld Network

AllWorld Network, yükselen piyasalardaki hızlı büyüyen şirketlerin dünyaya açılmasına destek sunmak için kurulmuş ABD’nin Boston şehri merkezli bir girişimdir. Harvard İşletme Okulu profe­sörlerinden Michael E. Porter’ın başkanı olduğu AllWorld Network, Anne Habiby ve Deirdre Coyle tarafından 2007 yılında kurulmuştur. AllWorld’ün küresel partnerleri arasında Harvard Üniversitesi Kennedy School of Government, Uluslar arası Finans Kurumu, Monitor Group ve Beyrut Amerikan Üniversitesi gibi kuruluşlar bulun­maktadır.