İSTANBUL KAPI FUARLARI’NIN AVRASYA’NIN LİDERİ

İSTANBUL PENCERE, İSTANBUL CAM VE İSTANBUL KAPI FUARLARI’NIN AVRASYA’NIN LİDERİ OLDUĞU BİR KEZ DAHA KANITLANDI

Reed Tüyap tarafından eşzamanlı olarak düzenlenen 17. İstanbul Pencere, 8. İstanbul Kapı ve 6. İstanbul Cam Fuarları, 12 Mart 2016 tarihinde büyük bir başarıyla sona erdi. 27 ülkeden 667 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla, 112 ülkeden ve Türkiye’nin 81 ilinden toplam 57.681 ziyaretçiyi bir araya getirmeyi başaran fuarlar sektör temsilcilerinden tam not aldı.

Pencere Üreticileri Kalite Birliği Derneği (PÜKAB), Pencere ve Kapı Sektörü Derneği (PÜKAD), Girişimci Alüminyum Sanayicileri ve İşadamları Derneği (GALSİAD)’nin destekleriyle güçlenerek büyüyen fuarlara, Almanya, Amerika, Avusturya, Belçika, Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Çin, Güney Kore, Fransa, Finlandiya, Hindistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İran, İtalya, İspanya, İsviçre, İsrail, Litvanya, Makedonya, Mısır, Polonya, Sırbistan, Tayvan, Türkiye, Yunanistan olmak üzere 27 ülkeden 667 firma ve firma temsilciliği sektörlerinin geleceğini belirleyecek ürünlerini, 11 ayrı salonda profesyonel ziyaretçilerle buluşturdu.

Gölgelendirme Özel Bölümü ile yenilikler devam ediyor

Büyüme potansiyeli gösteren alanlarda sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde kapsamını genişletmeye devam eden Pencere, Kapı ve Cam Fuarları; Alüminyum Profil, Cephe Sistemleri ve Aksesuarları Özel Bölümü’nün yanı sıra ilk kez Gölgelendirme, Koruma ve Kapatma Sistemleri Özel Bölümünü ziyaretçileriyle buluşturdu. Yenilikleri takip etmek isteyen tüm profesyoneller için kaçırılmaz bir ticaret platformu sunan fuarlar, sürekli kendini geliştiren yapısıyla sektör temsilcilerinden büyük ilgi gördü.

ERD_6511

Beğeni Kazanan Etkinlikler

Geniş ürün yelpazelerini hedef kitleleriyle buluşturan Pencere, Kapı ve Cam fuarları etkinlikleriyle de beğeni kazandı. Orman Sanayi İşadamları Gazetesi (ORSİAD) tarafından düzenlenen Parke Çalıştayı, Aluteam’in düzenlediği Alüminyum ustalarına vefa buluşmaları, Sektör Değerlendirmeleri, Enerji Verimliliği Bülten Lansmanı fuar süresince yoğun ilgi gördü.

 

İstanbul Cam Fuarı, eş zamanlı olarak düzenlendiği Pencere ve Kapı fuarlardan daha genç olmasına rağmen gösterdiği gelişim ile her geçen yıl büyüyor. Her sene kaliteleri ve inovasyonları ile kendilerini ispatlamış firmaların katılımıyla gelişen fuara gösterilen uluslararası ilgi de yadsınamaz hale geldi.

 

Düzenlediği eğitimlerle dünya cam endüstrisinin gelişimine önemli katkı sağlayan ve cam uygulamalarında yeni trendleri tüm dünyaya tanıtan Glass Performance Days organizasyonu 2015 yılında ilki başarıyla düzenlenen ve 2016 yılında da cam ve yapı sektörlerini ilgilendiren “Modern Mimaride Cam Uygulamaları Sanatı” konusu ile önemli bir organizasyona imza attı. Reed Tüyap’ın desteği ve Şişecam, Glaston, Kuraray, Dow Corning, Dip Tech ve Ayrox’un sponsorluklarıyla gerçekleşen etkinliğe özellikle yurtiçinden ve yurtdışında pek çok mimar ve işadamları yoğun ilgi gösterdi.

 

Gelecek Buluşmamız

Yıl boyu fuar ekibi tarafından, katılımcı ve ziyaretçilerin istekleri göz önüne alınarak titizlikle gerçekleştirilen çalışmalarla hazırlanan fuarlar, sadece Türkiye’de değil yurtdışında da adından söz ettiriyor. Her geçen yıl artan yabancı ziyaretçileriyle fuarlar, pencere, kapı ve cam sektörlerinde Avrasya bölgesini temsil eden bir buluşma noktası haline geldi. Bu yüzden fuarları en iyi temsil edecek ve başarılarını karşılayacak isimlerin; Avrasya Pencere, Avrasya Kapı ve Avrasya Cam Fuarları olması gerektiğine karar verdik. 8-11 Mart 2017 yılında da eşzamanlı düzenlenecek olan fuarlar, yeni teknolojileri, kaliteli ürünleri, lider firmaları ve her yıl sektörün ihtiyacına göre şekillenen kapsamlarıyla alanlarının geleceğini belirleyecek yeniliklerin doğduğu yer olmaya devam edecek.

Fuar Pazarlama Grubu İletişim

Tel: +90 212 867 11 26-70-99-46

Ayrıntılı bilgi için websitelerimizi ziyaret edebilirsiniz. www.avrasyapencerefuari.com, www.avrasyakapifuari.com, www.avrasyacamfuari.com.