İSTANBUL PENCERE, CAM VE KAPI 2014 FUARLARI REKORA KOŞUYOR

İSTANBUL PENCERE, CAM VE KAPI 2014 Fuarları; 24 ülkeden 684 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla yeni bir rekora imza atarak, tarihinin en büyük m2 ve katılımcı firma sayısıyla 12-15 Mart 2014’te Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

İSTANBUL PENCERE 2014 15. Uluslararası Pencere, Panjur, Cephe Sistemleri ve Aksesuarları, Profil, Üretim Teknolojileri ve Makineleri, Yalıtım Malzemeleri, Hammadde ve Tamamlayıcı Ürünler Fuarı, İSTANBUL CAM 2014 4.Cam Ürünleri ve Uygulamaları, Üretim-İşleme Teknolojileri ve Makineleri, Tamamlayıcı Ürün ve Kimyasalları Fuarı ile İSTANBUL KAPI 2014 6. Uluslararası Kapı, Kepenk, Kilit, Panel, Pano, Bölme Sistem ve Aksesuarları Fuarı eş zamanlı olarak 12-15 Mart 2014 tarihlerinde Türkiye’nin ve dünyanın farklı bölgelerinden gelen ziyaretçileriyle Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde buluşuyor.

Dünyada ikinci, Avrasya’nın ise en büyük fuarı olan İstanbul Pencere ve eş zamanlı düzenlenen İstanbul Cam ve İstanbul Kapı fuarlarımız; 2014’te gerek yurtiçinden gerek yurtdışından yeni katılımlar ve büyümeler ile 98.000 m2 sergileme alanında yeni bir rekorla 20 ülkeden 672 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla gerçekleşecek. Fuarlarımız dünyanın dört bir noktasında bilinen ve takip edilen uluslararası bir organizasyon olduğunu bir kez daha kanıtlayacaktır.

Yeni pazarlara açılmak ve mevcut pazar paylarını arttırmak isteyen katılımcılarımıza ürünlerini sergilemeleri için en uygun ortamı sunmak ve onları doğru alıcılarla buluşturmak adına 2013 fuarı ile birlikte başlayan hem yurt içi hem de yurt dışında profesyonel satış ve pazarlama ekiplerimiz ile birlikte çalışmalarımızı sürdürdük. Firmalar, sektör ile ilgili STK’lar, kamu kuruluşları, ilgili medya ve eğitim kurumlarından oluşan tüm sektörel ağı kapsayacak şekilde hazırlanan fuar tanıtım ve pazarlama faaliyetlerimiz içinde özel davet ve alım heyeti çalışmalarımıza tüm sene boyunca yoğun bir şekilde devam ettik. Geçtiğimiz yıl 30 ülkeden gelen ve Tüyap misafiri olarak ağırlanan alım heyetleri sayısının bu yıl daha da artmasını bekliyoruz. Tüyap’ın çalışmalarına paralel olarak Ekonomi Bakanlığı destekli alım heyeti organizasyonu da hedef ülkelerdeki ticari ataşeliklerimiz aracılığıyla hazırlanmaktadır.

SALONLAR GENEL GÖRÜNÜM (43) (2)

Hızlı bir ekonomik büyüme gösteren Kafkasya, Balkanlar, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Karadeniz Havzasının arasında kalan Türkiye; lojistik olarak üretici ve tüketici kitlelere ulaşacak en merkezi noktada bulunmaktadır. Türkiye’nin avantajlı coğrafi konumunun yanı sıra komşu ülkelerle yapılan dış ticaret ve vizesiz seyahat gibi önemli anlaşmalar sonucunda Tüyap İstanbul fuarları bu coğrafyanın uluslararası ticaret merkezi haline gelmiştir.

Pencere, cam ve kapı sektörlerinin Avrasya bölgesindeki en büyük buluşma noktası olan İstanbul Pencere, İstanbul Kapı ve İstanbul Cam fuarları sektörün dış pazarda tanınmasında etkin bir rol oynamaktadır. Fuarlarımız, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen pencere, cam ve kapı sektörlerinde öncü ve marka yaratmak isteyen küçük – orta ölçekli firmaların uluslararası yeni pazarlara açılma fırsatı buldukları, en son ürün ve yeniliklerini bir arada sergiledikleri, farklı ülkelerden gelen nitelikli ziyaretçilerle buluştukları, doğru alıcılar ile ikili iş görüşmeleri yaptıkları ticari ortamı sağlamaktadır.

SALONLAR GENEL GÖRÜNÜM (85)

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek İstanbul Pencere 2014, İstanbul Cam 2014 ve İstanbul Kapı 2014 Fuarları 12-14 Mart Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 10:00–19:00, 15 Mart Cumartesi günü 10:00–18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecektir. Fuarlar hakkında detaylı bilgi ve online davetiye için www.istanbulpencerefuari.com, www.kapifuaristanbul.com, www.camfuaristanbul.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.