İstanbul Üniversitesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Dünyanın En Büyük 3. Mobilya Fuarı’nda Yer Aldı

İstanbul Üniversitesi, Orman Fakültesi, Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü 12 – 17 Ocak 2016 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen İSMOB İstanbul Mobilya Fuarı’nda katılımcı olarak yer almıştır. 100 ülkeden yüzlerce firma ve firma temsilcisi ile yaklaşık 130.000 kişinin katılımıyla gerçekleşen bu fuar, konu ile ilgili dünyanın en büyük 3. fuarı olma özelliğini taşımaktadır.

 

 

2

 

İÜ Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü, günlerce süren yoğun çalışmalar sonucu hazırladığı özel tasarım 21 m2’lik standı ile bu önemli etkinlikte katılımcı olarak yer almıştır. Bu kapsamda bölümümüzde yürütülen eğitim ve ARGE faaliyetleri hakkında çeşitli sunum ve etkinlikler gerçekleştirilmiştir. Başta mezunlarımız olmak üzere çok sayıda yerli ve yabancı sanayici iş adamı, sektör temsilcisi, profesyonel ve öğrenci standımızı ziyaret etmiştir. Buna ilaveten bir grup öğretim üyesi ve öğrenci ile birlikte fuardaki stantlarda ziyaret ve incelemelerde bulunulmuştur. Fuar boyunca özel sektör temsilcileri ile yapılan görüşmeler neticesinde birçok mezunumuza yeni iş imkânları sağlanmış, 2. ve 3. sınıfta okumakta olan öğrencilerimize yaz stajı olanakları organize edilmiştir.

İSMOB 2016 Fuarı’ndaki organizasyonumuz, Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof.Dr. S. Nami KARTAL ve Doç.Dr. Zeki CANDAN tarafından koordine edilip yürütülmüştür.

Öğretim Elemanlarımızdan Araş.Gör.Dr. Evren TERZİ, Araş.Gör. Davut BAKIR, Araş.Gör. Memiş AKKUŞ ve Araş.Gör. Hızır Volkan GÖRGÜN ile öğrencilerimizden Sivan SUNOBAR, Mert YILDIRIM, Gizem ÇAVDAR, Özlem YAMAN, Mürsel ÜZER, Berfu ÖZTAHTACI, Aysoltan EGEMBERDİYEVA, Berkay BALKANLİ, Can KAYIKCI ve Diyar OSSY stantta gönüllü olarak görev almışlardır.

Standımızı ziyaret eden bütün meslektaşlarımıza, sektör temsilcilerine ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

 

İÜ Orman Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı