İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Küçükçekmece ve Silivri’deki Sanayi Kuruluşlarına Teknik Gezi Düzenledi

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Öner Ünsal ve Doç. Dr. Zeki Candan’ın koordinasyonunda Küçükçekmece ve Silivri’deki sanayi kuruluşlarına 24 Ekim 2017 tarihinde teknik gezi düzenlendi. Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencileri, ERASMUS öğrencisi ve Ormancılık Meslek Yüksekokulu, Mobilya ve Dekorasyon Programı öğrencilerinin katıldığı teknik geziye Arş. Gör. Memiş Akkuş ve Arş. Gör. Hızır Volkan Görgün de katkı sundular.

50 kişinin katıldığı teknik gezi kapsamında öncelikle Turanlar Group bünyesinde faaliyet gösteren şirketlerden Pelit Arslan Kontrplak Fabrikası A.Ş.’nin kontrplak levha üretim tesisi ile HPL ve CPL laminat üretim tesisleri ziyaret edilerek bilimsel ve teknik incelemelerde bulunuldu. Öğle yemeğinin ardından Daço Parke’nin ahşap parke üretim tesisi ziyaret edildi. Son olarak Ahmet Demirel Orman Ürünleri Emprenye İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin masif ahşap üretim tesislerine ziyaret gerçekleştirildi.

Bu süreçte ilgili şirketlerin sahipleri, fabrika müdürleri ve mühendisleri ile diğer teknik elemanları uzun yıllar boyunca edindikleri değerli tecrübe ve birikimlerini aktardılar.

Söz konusu teknik gezinin öğrencilerin üniversite sıralarında edindikleri teknik bilgileri, sanayideki pratik bilgiler ile örtüştürmelerine önemli katkı sunduğunu belirten Prof. Dr. Ünsal ve Doç. Dr. Candan, üniversite-sanayi işbirliğine vermiş oldukları kıymetli destekler için ilgili sanayi kuruluşlarına ve lojistik katkılar için İÜ Orman Fakültesi Dekanlığı’na teşekkürlerini ilettiler.