İşte Türkiye İşte Ekonomi !

Türkiye İstatistik Kurumunun bugün açıkladığı 2017 ilk çeyrek büyüme verilerine göre ülke ekonomisinin yakaladığı % 5 oranındaki büyüme performansını değerlendiren Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Erkan Güral, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:

 

“Ekonomideki genel büyüme trendinin yaşanılan onca badireye rağmen artarak süreceğini uzunca bir süredir görüyor ve bekliyorduk. Hükümetimizin aldığı tedbirler ve iş dünyamızın dayanaklı ve dinamik karakteri sayesinde Türkiye ekonomisi, uğradığı her tacizi boşa çıkararak yeni başarı öyküleri yazmaya devam ediyor.

 

Özellikle hane halklarının tüketim harcamaları ile mal ve hizmet ihracatındaki büyük artış, ülkenin iktisadi alt yapısının ne denli sağlam olduğunun en belirgin göstergesidir. Türkiye’mize yakışan bu gurur tablosunun daha da geliştirilmesi adına üstlendiğimiz büyük sorumluluğun bilinciyle, bu başarıda emeği olan tüm paydaşları tebrik ediyor, beklentilerin ötesinde bir ivme kazanan ekonomik performansımızın yükselerek devamını diliyoruz.”