İÜ Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Yapıda Ahşap & Ahşap Ürünler Fuarı’nda Yer Aldı

 

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü, 18 – 21 Şubat 2016 tarihleri arasında ICC Istanbul Congress Center’da düzenlenen “3. Yapıda Ahşap & Ahşap Ürünler Fuarı’nda” katılımcı olarak yer almıştır.

Bölümümüzde yürütülen eğitim-öğretim ve ARGE faaliyetleri ile ilgili çeşitli sunum ve etkinlikler, özel hazırlanan 30 m2’lik stantta gerçekleştirilmiştir. Standımızı başta Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunları olmak üzere farklı mesleki disiplinlerden profesyoneller, öğrenciler, yerli ve yabancı birçok sektör temsilcisi ziyaret ederek bilgi almıştır. Fuar süresince bir grup öğretim üyesi ve öğrenci ile birlikte fuardaki katılımcı firmalar ve sivil toplum örgütleri ziyaret edilerek incelemelerde bulunulmuştur. Bu ziyaretler neticesinde, öğrencilerimize yaz stajı imkânlarının yanında yeni mezunlarımıza iş olanaklarının sağlanması noktasında olumlu gelişmeler söz konusu olmuştur.

  1. Yapıda Ahşap & Ahşap Ürünler Fuarı’ndaki organizasyonumuz, Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. S. Nami KARTAL ile Doç. Dr. Zeki CANDAN tarafından koordine edilip yürütülmüştür.

Öğretim Elemanlarımızdan Araş. Gör. Dr. Evren TERZİ ile öğrencilerimizden Sivan SUNOBAR (Öğrenci Koordinatörü), Berfu ÖZTAHTACI, Gizem ÇAVDAR, Özlem YAMAN, Sena ŞAFAK, Mürsel ÜZER, Feyza YILMAZ, Uğur Can USTA, Merve ÖZTÜRK, Ece BALABAN, Berkan BALKAN, Furkan AĞMA, Hüseyin NEFES, Jennet EMİNOVA, Zeynep ÇALIKOĞLU, Ogün MÜHÜRDAR, M. Furkan POLAT, Nimet ÇAKIR ve Aysoltan EGEMBERDİYEVA stantta gönüllü olarak görev almışlardır.

Standımızı ziyaret etmek suretiyle bizleri mutlu eden bütün meslektaşlarımıza, profesyonellere, öğrencilere, özel sektör temsilcilerine, sivil toplum örgütlerine ve organizasyonda emeği geçen herkese şükranlarımızı sunarız.

 

İÜ Orman Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı

 

2

1

5

4

3

6

7

8

10

9

11

12