İÜ Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeki Candan’ın Büyük Başarısı

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeki Candan’ın buluşu, “Ulusal Patent Fuarı’ 17” etkinliğine davetli olarak katıldı.

Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu (ÜSİMP) tarafından düzenlenen “Ulusal Patent Fuarı’ 17” etkinliği, 6-7 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul Harbiye Askeri Müzesi’nde gerçekleştirildi.

“Üniversite Patentleri Ar-Ge Merkezleri ile Buluşuyor” teması ile düzenlenen etkinliğe ülkemizin önde gelen birçok üniversitesi katılım gösterdi. Bu kapsamda konu üzerinde duayen isimler çeşitli konferanslar verirken, üniversitelerde geliştirilen buluşlar sergilendi.

İÜ Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeki Candan tarafından geliştirilen buluş, bu önemli etkinliğe davetli olarak katıldı. Söz konusu buluş kapsamında doğada bol miktarda bulunan bir biyopolimer olan selüloz kullanılarak biyonanokompozit malzemeler geliştirilerek karakterize edildi.

Üniversite-sanayi işbirliği kapsamında gerçekleştirmiş olduğu inovatif bilimsel çalışmalardan dolayı Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeki Candan’ı kutlar, başarılarının sürekliliğini dileriz.