İÜ Orman Fakültesi’nden Expomed Eurasia 2016’da Büyük Başarı

İÜ Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeki Candan ile İÜ Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Mezunu Özkan Ocak tarafından medikal sağlık alanında geliştirilen 3 ayrı buluş, Expomed Eurasia 2016’ya davet edildi. İstanbul TÜYAP’ta 24-27 Mart 2016 tarihlerinde düzenlenen etkinliğin ARGE Yenilikçi Poster Alanı’nda yer alan 3 poster ile sağlık alanında çalışan profesyonellere, sağlık kurumlarına ve ziyaretçilere bilgi verilerek ortak inovasyon projeleri yapma imkânları görüşüldü. Söz konusu etkinliğe İstanbul Üniversitesi, sağlık alanındaki 14 adet buluş ile katıldı.

Resim_2

Expomed Eurasia 2016, 41 ülkeden ulusal ve uluslararası 910 firma ve temsilcisinin katıldığı Avrasya’nın medikal sağlık sektöründeki en büyük ticari platformu niteliğinde. Medikal teknolojide önemli bir yeri olan Almanya’nın onur ülkesi olarak yer aldığı bu uluslararası fuarı, 87 ülkeden yaklaşık 33 bin kişi ziyaret etti.

Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeki Candan’ı ve mezunumuz Özkan Ocak’ı kutlar, ulusal ve uluslararası başarılarının artarak devam etmesini temenni ederiz.

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü