Kamuflaj Ev Pazara Sunuldu

AGi mimarları tarafından tasarlanmış olan ve farklılığıyla dikkat çeken ahşap kamuflaj ev, geçtiğimiz günlerde piyasaya sunuldu.

 

Şehir planlamasındaki kısıtlamalar ve ekonomik kriz gibi sorunların var olduğu bir dünyada, tasarım, üretim ve mimari özelliklerin standardizasyonuyla toplum için en iyi çözümlerin sunulması önemli bir ihtiyaç. İşte bu ihtiyacı gözönünde bulunduran uluslararası mimarlık ofisi AGi architects, kurulumu çok kolay, çevre dostu yepyeni bir alternatif ev tasarımlarını piyasa sundular.

 

Mimarlar Joaquin Pérez Goicoechea ve Nasır Abulhasan tarafından yönetilen ve Madrid ile Kuveyt merkezli uluslararası tasarım firması AGi architects mimarlık ofisi, geleneksel ahşap yapıya sahip modüler bir tek aile evi geliştirdi. Proje geçtiğimiz günlerde ve öncelikle İspanyol ve önemli uluslararası pazarlara sunuldu. Evin çağdaş tasarımı, kullanılan malzemelerdeki kalite ve özelleştirme seçeneklerinin yanı sıra, sürdürülebilir ve hızlı inşaa edilebilir olması temel özellikleri olarak dikkat çekiyor.

 

Bu benzersiz tasarımlı yapı, toplam 153.38 metrekare alana sahip bulunuyor. Ebeveyn banyosu bulunan bir yatak odası, gömme dolaplı iki oda, bir banyo, bir tuvalet, bir mutfak, hol ve oturma odasından oluşuyor. Ayrıca sundurma üzerine isteğe bağlı olarak konulacak bir medrivenler, yaklaşık 80 metrekarelik bir teras alanına sahip. AGi Mimarlarının tasarladığı prototip, manzara içine entegre edilebilmesi ve özellikle hem kentsel hem de kırsal ortamlara inşaa edilmek üzere kurulmuş çok basit ve hızlı bir sistem olmasının yanı sıra, sürdürülebilir yapısıyla da çevreci yaklaşımla müstakil ev sahibi olmak isteyenler için yeni bir alternatif sunuyor.

WoodHouseBackView80042101

Evin metrekare başına fiyatıysa 1400 € olarak belirtiliyor. AGi mimarlarının tasarladığı en temel seçenekteki toplam fiyat  220.000 € iken, isteğe göre eklenebilecek çok sayıdaki özellikle maliyet 250.000 € gibi bir rakama ulaşabiliyor. maliyeti ise Agi mimarlar tarafından tasarlanan bir temel seçenek, edinilebilir. Benzer bir şekilde, stüdyo için tasarlanan ilk prototiple başlayarak, ve mimarlık firması arasında yakın bir işbirliği ile, istek ve ihtiyaçlara göre, her müşteriye uygun projeyi kişiselleştirmek ve uyarlamak mümkün.

WoodHouseFrontViewnocar80042076

Mimari açıdan bakıldığında bu konut, tasarım ekibinin diğer projelerinde de önem verdikleri değerler olan üstün ısı yalıtımı, dış cephe açıklıklarına uygun ilişkili doğal çapraz havalandırma, tırmanan bitkiler ile dekore edilmiş saçak ve çardaklı kullanım yoluyla pasif güneş koruması gibi yapım sürecindeki özelliklerle sürdürülebilir bir takım avantajlara sahip olmasıyla farklılık gösteriyor. Bazı bilimsel çalışmaların da kanıtladığı üzere, ahşap hayatın kalitesini arttırarak, daha sağlıklı bir yaşam imkanı sağlıyor. Bu malzeme aynı zamanda akustik düzeltme, mükemmel ısı yalıtımı, amortisör ve subjektif konfor yaratımı imkanı sunuyor.

 

AGi mimarlık ofisi, farklı ve yaratıcı çözümleri ile müşterilerine kalıcı değerler sunmaya odaklanmış bir vizyona sahip olmasıyla takdir topluyor.  Firmanın şu anda, Kuveyt ve Madrid şehirlerinde stüdyo ofislerinde çalışan 40 kişilik profesyonel bir ekibi vardır.  AGi mimarlarının başarıları arasında üç WAF Ödülleri (2010, 2011, 2013), iki Orta Doğu Mimarlık Ödülleri (2012-2013), iki defa MIPIM Mimarinin Geleceği Ödülleri’nde takdire layık görülme, Cityscape Ödülleri’nde çok sayıda ödül ve Uluslararası Emlak Ödülleri gibi çok sayıda gurur kaynağı bulunmaktadır.