Kastamonu Entegre İSO 500’de 41’inci sırada

Kastamonu Entegre, Türkiye’nin lider markaları arasında

Ahşap bazlı panel sektörünün yarım asrı geride bırakan global markası Kastamonu Entegre, “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması” 2023 yılı sonuçlarına göre 41’inci sırada yer alarak başarı grafiğini sürdürdü. Türkiye’nin köklü sanayi kuruluşlarından biri olarak yeni tesis yatırımlarıyla ahşap bazlı panel sektöründe dünyanın 4’üncü büyük üreticisi konumuna ulaştıklarının altını çizen Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, “Geçtiğimiz yıla göre 11 sıra birden yükselmek, şirketimizin doğru stratejilerle büyümeye devam ettiğinin bir göstergesidir” dedi.

55 yıllık köklü geçmişi ve 20 yılı aşkın süredir devam eden yurt dışı yatırımlarıyla Türkiye’nin ekonomik büyümesine ve küresel rekabet gücüne katkı sunan Kastamonu Entegre, başarısını bir kez daha ortaya koydu. Dünyanın altı ülkesinde ve Türkiye’de altı farklı lokasyonda üretim tesislerine sahip, altı kıtada yüzden fazla ülkeye ihracat yapan şirket, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması” nda  41’inci sırada yer aldı.

Haluk Yıldız: “Sürdürülebilirliğe, AR-GE ve inovasyona yatırım yaparak sektörümüzdeki öncü rolümüzü korumaya devam edeceğiz”

 

Ahşap bazlı panel sektöründe Avrupa’nın 3’üncü, dünyanın 4’üncü büyük üreticisi olduklarını belirten Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, sektörün lokomotifi olma görevini sürdürmeye kararlı oldukları vurgulayarak, “Değişken ekonomik koşullara rağmen, yatırımlarımıza ve üretim kapasitemizi artırmaya devam ederek istikrarlı bir büyüme grafiği çiziyoruz. Son dört yılda gerçekleştirdiğimiz toplam 700 milyon dolar yatırımla geleceğe emin adımlarla yürüyoruz. İSO 500’de geçtiğimiz yıla göre 11 sıra birden yükselmek, şirketimizin doğru stratejilerle büyümeye devam ettiğinin bir göstergesi. Bu başarıda emeği geçen tüm çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza ve bize olan güvenleriyle yanımızda olan müşterilerimize teşekkür ediyorum. 2023 yılında Kastamonu ve Balıkesir’de yeni yatırımlar yaptık. Tesislerimizi yenileyerek üretimdeki gücümüzü artırdık. Dünyanın en büyük ve en modern MDF tesislerinden biri olarak hayata geçirilen Balıkesir tesisimiz, mevcut yonga levha tesisi ile birlikte tek bir lokasyonda 1 milyon metreküpü aşkın üretim kapasitesine sahip. Bu stratejik yatırımlarımızı devam ettirerek önümüzdeki yıllarda İSO 500 sıralamamızı daha da yukarılara taşımak istiyoruz. Sürdürülebilirliğe, AR-GE ve inovasyona yatırım yaparak sektörümüzdeki öncü rolümüzü korumaya devam edeceğiz” dedi.