Kastamonu Entegre Vision 2022 Koleksiyonu ile mekânlara yenilikçi dokunuş

Zengin desen yelpazesi ve malzeme kombinasyonları ile tasarımcılara geniş bir özgürlük alanı sunan Kastamonu Entegre, Vision 2022 panel koleksiyonunu kullanıcılarla buluşturdu. Farklılıkları uyum içinde bir araya getirenVision dekoratif paneller, zamansız iç mekân tasarımlarına katkıda bulunurken, ilk günkü görüntüsünü uzun yıllar koruyor.

Tasarım dünyasındaki son trendler ve değişen ihtiyaçlar doğrultusunda ürün yelpazesini sürekli güncelleyen Kastamonu Entegre,melamin kaplı panel serisi Vision’u yeni dekorlarla zenginleştirmeye devam ediyor. Mobilya ve iç mekân tasarımında çok çeşitli uygulamalara olanak tanıyanVision 2022 panel koleksiyonunda,ahşap tonları, fantazi desenler ve düz renkler olmak üzere 12 yeni dekoryer alıyor.

Doğanın dilinden konuşan mekânlar

Ahşabın Vision ailesine yeni eklenen ahşap dekorlar, doğayla aynı dili konuşmanın yanında farklı renk tonları ve dokuları klasikten moderne hemen her tarza uyum sağlıyor. Garden Meşe ve Bilbao, doğal dokusu ile hemen her tarza uyum sağlarken, canlı renk tonuyla dikkat çeken Belmonte, mekânda sıcak bir atmosfer yaratmak isteyenler için ideal tercihi oluşturuyor. Asconadoğal rengi ve dokusu kadar kolay işlenebilen yapısıyla, Alpine kalıpların dışında dekorasyon çözümlerinde gösterdiği üstün performansla, özel bir dokuya sahip Navarroise mutfak, banyo vb. kullanım alanlarındaki yüksek dayanımı ile öne çıkıyor. Kendine has rengiyle yaratıcılığını göstermek isteyenler için ideal bir seçim olan Cabana ve yaydığı pozitif enerjiyle çalışma alanlarına verimlilik, evlere huzur katan Argosise özellikle koyu tonlardan vazgeçmeyenlere hitap ediyor.

Yaratıcılığı tetikleyen renk ve dokular

Fantazi dekorlardan MarmolveLuanda, mermerin asaletiniahşabın sıcaklığıyla buluşturuyor. Mutfaktan yatak odasına ve ofise kadar farklı alanlarda kullanılabilen bu dekorlar, özgün yapısı ile sıra dışı tasarımlara ilham veriyor. Yumuşak renk tonuyla uygulandığı mekâna ferah ve rahatlatıcı bir hava katanSpring, bahar esintisini yaşam alanlarına taşımak için ideal bir seçenek sunuyor.

Yeni düz dekorlardan Costada yumuşak renk tonuyla yaşadığı mekâna pozitif bir hava katmak isteyenlerin tercihini oluşturuyor.

Mekânlarda zamansız, uzun ömürlü şıklık

Farklı tarz ve dönemlere uygun renkleriyle duvardan mobilyaya, mekânın her noktasına yenilikçi bir dokunuş katan Vision dekoratif paneller, tasarımcıların ve dekorasyon merkalılarının hayallerindeki yaşam alanını gerçeğe dönüştürmesine yardımcı oluyor. Yonga lehva ve MDF üzerine melamin uygulanması sonucu elde edilen Vision melamin kaplı paneller; mobilya, profille çevrili ön panel, dekoratif panel, raf ve duvar panelleri, laminat kaplama, folyo, mutfak ve ofis mobilyaları gibi çok çeşitli ürünlerde kullanılabiliyor. Vision paneller, estetik görünümleri kadar dayanıklı yapısı ile de iç mekân tasarımlarında sıkça tercih ediliyor.

Kastamonu Entegre Hakkında

Yüzde yüz yerli sermayeli bir şirket olarak Kastamonu’da üretime başlayan şirket, Türkiye’nin sanayileşme yolunda atılmış cesur adımlarından biri olarak, ağaç bazlı panel sektöründe yarım asırdır kesintisiz üretim yapmaktadır. Yurt içinde Kastamonu, Gebze, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana olmak üzere 6 lokasyonda üretim tesisi olan Kastamonu Entegre; sektöründe yurt dışına yatırım yapan ilk firma olarak Romanya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Rusya, İtalya ve Türkiye yatırımları ile 6 ülkede üretim yapan global bir markaya dönüşmüştür. ABD’de ise odun yongası tedarik ve lojistik süreçlerini yürüttüğü bir şirketi vardır.

 

Kastamonu Entegre, 20 yılı aşkın süredir devam eden yurt dışı yatırımlarıyla ağaç bazlı panel sektöründe dünyanın en büyük altıncı şirketi olmuş, Avrupa’da ilk dört üreticisi arasına girmiştir. Ana ürün grupları olan MDF, yonga levha, laminat parke, kapı paneli ürünlerinin her birinde dünyanın en büyük 4 üreticisinden biridir. Dünya laminat parke üretiminin %6’sını tek başına gerçekleştirmektedir. %30 pazar payı ile Türkiye’nin sektör lideri olan Kastamonu Entegre; aynı zamanda Çin’den Amerika’ya, Avustralya’dan Kanada’ya altı kıtada 100 ülkeye yaptığı ihracatla her yıl açık ara sektör birincisidir. Cironun %60’ı yurt dışındaki tesislerden ve ihracattan elde edilmektedir.

 

1,5 milyar dolarlık cirosu ve üretimdeki gücü, bilgisi ve tecrübesiyle, yurt içi ve yurt dışı üretim tesis ve ofislerinde 6 binden fazla kişiye istihdam sağlamaktadır. Mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu; MDF ve yonga levha, laminat parke, tezgah ve kapı paneli ürünleri ile toplamda 6,4 milyon m³/yıl ağaç bazlı panel üretim kapasitesine sahip üretim tesislerinde her gün 4.500 konutun yaşam alanlarını oluşturacak hacimde üretim yapılmaktadır. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (İSO 500) araştırmasında son on yıldır ilk 50 firma arasındadır. “İtalya’nın En Büyük Türk Yatırımcısı” unvanına sahip Kastamonu Entegre, aynı zamanda Rusya’nın en büyük MDF üreticisi ve ihracatçısıdır.

 

Kastamonu Entegre, Türk Standartları’na uygunluk ve EPD belgesine sahip ürünlerini, müşteri talepleri doğrultusunda; yanmayı geciktirici (FR), neme dayanıklı (MR), FSC sertifikalı, CARB Faz II ve F**** standartlarında üretebiliyor. “Floorpan” ve “Artfloor”, üretimde çevre dostu malzemelerin kullanıldığını ve ürünlerin insan sağlığına zararlı maddeler içermediğini gösteren “Blue Angel (Mavi Melek)” sertifikasına sahip ilk Türk parke markalarıdır. Doğal dengeyi koruma ve topluma katkı sağlama misyonuyla hareket eden şirket, Türkiye ağaç bazlı panel sektörünün ilk sürdürülebilirlik raporunu hazırlamıştır. Geleceğin teknolojilerini geliştirmek amacıyla kurduğu Teknopark İstanbul’daki Ar-Ge merkezinde, ürün ve süreç geliştirme, verimlilik artırma, etkin kaynak kullanımı ve ileri malzeme teknolojileri üzerine çalışmalar gerçekleştirmektedir.