Katmanlı Modüler Zemin Kaplamaların Profesyonel Temizlik ve Bakımı

 

Almanya Bielefeld merkezli Katmanlı Modüler Zemin Döşeme Derneği (MMFA) geçtiğimiz günlerde, “Ticari Sektördeki Katmanlı Modüler Zemin Kaplamaların Temizlik ve Bakımı” başlıklı yeni bir teknik bülten yayınladı. Son kullanıcıları hedefleyen bülten, konut kullanımını kapsayan kısa ve pratik bir rehberi de bünyesinde barındırıyor. Her iki bülten de ücretsiz olarak ve pdf formatında derneğin websitesi olan www.mmfa.eu adresi üzerinden İngilizce ve Almanca dilleri seçenekleriyle indirilebiliyorlar.

Yeni MMFA teknik bülteni, çok katmanlı modüler yer kaplamaların temizlik ve bakımı konusunda kapsamlı bir danışmanlık sunmaktadır. Bültenin yazarları, MMFA kapsamındaki ürün gruplarına ait bilgilerin ayrıntılarını açıklarken, ürün yapısındaki ortak şekilleri ve koruma amaçlı temizlik yöntemlerini, günlük temizlik ve bakım işlemlerini detaylı bir şekilde açıklamaktadırlar. Yazarlar bültende aynı zamanda, bir binaya taşınan büyük miktardaki pisliğin nasıl önlenebileceğine dair şekille açıklamalara yer vermektedirler.

En önemli temel kurallar uygulandığında ve katmanlı modüler döşemeler, tekniğine uygun bir şekilde temizlenip bakıldığında, yüksek kaliteli özellikleri korunabilmekte ve uzun yıllar için zor aşınan, iyi bir performans sahibi olmaya devam edeceklerdir.

mfne1604_b2_