KDV indirimi evlenecek çiftlerin yüzünü güldürdü

Ramazan ayının yazın ilk haftasına gelmesiyle düğün sezonunun erkene çekildiğine vurgu yapan MOSDER, nikah sezonuna denk gelen KDV düzenlemesinin mobilya sektörünü pozitif yönde etkilediğini söyledi. KDV indiriminin evlenecek çiftlerin yüzünü güldürdüğünü belirten MOSDER, bu indirimin yılsonu rakamlarına yüzde 20 oranında yansıyacağını aktardı.

Evlilik sezonunun kapıyı çalmasıyla birlikte mobilya satışlarının hatırı sayılır şekilde arttığını açıklayan Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), KDV’nin yüzde 18’den yüzde 8’e düşmesinin de bu artışta önemli bir payı olduğunun altını çizdi.

KDV düzenlemesi mobilya sektörüne pozitif şekilde yansıdı

Düğün sezonunun açılmasıyla mobilya sektörünün geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 20’lik bir artış yaşadığını aktaran MOSDER, dünya genelinde yaşanan sosyo-ekonomik gelişmelerin mobilya sektörünü de etkilediğini söyledi. Ramazan ayının yazın ilk haftasına gelmesiyle düğün sezonunun erkene çekildiğine vurgu yapan MOSDER, nikah sezonuna denk gelen KDV düzenlemesinin mobilya sektörüne pozitif şekilde yansıdığını ve yılsonu rakamlarında sektörün bu büyümeyi rahatlıkla görebileceğini aktardı. Öte yandan son yıllarda evlerin metrekarelerinin küçülmesinin mobilya sektörünün tasarım bakış açısını değiştirdiğini aktaran MOSDER, günümüzde çiftlerin mobilya tercihini, modern ve spor modellerden yana kullandıklarını söyledi. Uzun zamandır yeni çiftlerde takım mobilya algısının kalmadığına vurgu yapan MOSDER, yeni evli çiftlerin ‘yeni’ evlerinde daha fazla vakit geçirmek istediklerini bu nedenle çiftlerin ev dekorasyonuna önem verdiklerini ve mobilya seçimini titizlikle yaptıklarının altını çizdi.