Koleksiyon’a Uluslararası Tasarım Ödülü

Koleksiyon’a Uluslararası Tasarım Ödülü
Koleksiyon’a Uluslararası Tasarım Ödülü

Koleksiyon’un Yeni Ofis Koltuğu Serisi Tola Uluslararası Red-Dot Tasarım Ödülünü Aldı

Koleksiyon yeni ofis koltuğu serisi Tola ile tasarım dünyasının en önemli ve prestijli yarışmaları arasında sayılan Uluslararası Red-Dot Ürün Tasarımı ödülüne layık görüldü. Gala ofis koltuğuyla geçen senenin ödülünü kazanmış olan Koleksiyon böylece uluslararası platformlardaki başarılarına bir yenisini daha eklemiş oldu.

Koleksiyon’a Uluslararası Tasarım Ödülü
Koleksiyon’a Uluslararası Tasarım Ödülü

19 kategoriden 4 bin 500’ün üzerinde çalışmanın değerlendirildiği ödüllerde Tola, uluslararası profesyonellerden oluşan 37 kişilik jürinin beğenisini kazandı. “f/p design” ekibi ve Koleksiyon işbirliğiyle tasarlanıp geliştirilen Tola hem görsel dili hem de de mühendislik çözümleriyle günümüzün hızla değişen çalışma alanları için geliştirilmiş bir öneri olarak öne çıkıyor. 1955 yılından günümüze dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından biri olarak kabul edilen Uluslararası Red-Dot Tasarım Ödülü’nün sahibi olan Tola, Almanya’nın Essen şehrinde yer alan
Red-Dot Tasarım Müzesi’nde 2 – 28 Temmuz tarihleri arasında sergilenecek.

“f/p design” (Fritz Frenkler, Anette Ponholzer) tarafından tasarlanan Tola ofis koltuğu serisi, bugün hiyerarşik bariyerlerin giderek ortadan kalktığı dinamik çalışma alanlarını tamamlamak amacıyla geliştirilmiş bir önerme. Karakterini üst üste yükselerek birbirini saran yumuşak kabuklardan alan Tola, bu modüler yapısı sayesinde yüksek sırtlı yönetici koltuğundan alçak sırtlı seminer ve bekleme koltuklarına kadar çeşitlenen esnek ve stil sahibi bir ofis koltuğu serisidir. Tola’nın modern, ama hızlı tüketilemeyen; fonksiyonel, ama teknik görünüme yenik düşmeyen zamandan bağımsız tasarımı, temelinde çalışma ve yaşam alanlarına uyum sağlama düşüncesinden beslenen bu yeni ve dinamik ofis koltuğuna hayat verir.