Koleksiyon’un yenilikçi tasarımı Boccaporto’ya bir ödül de EDIDA’dan

“Self-Organised Workplace / Kendini Kurgulayan Çalışma Alanı” teması altında sunulan Koleksiyon’un yeni tasarımlarından Boccaporto, her yıl 25 ülkede yayınlanan Elle Decoration dergilerinin editörleri tarafından yapılan oylama ile belirlenen EDIDA (Elle Decor International Design Awards) Ödülleri’nde “Oturma Ünitesi” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

Ortak alanlar ve açık ofislerde çalışmaya yeni bir yorum getiren ve Koleksiyon’un “Self-Organised Workplace / Kendini Kurgulayan Çalışma Alanı” teması altında sunulan Metrica tasarımı Boccaporto, ödüllerine bir yenisini daha ekledi.

25 ülkede yayınlanan Elle Decoration dergilerinin editörleri tarafından yapılan oylama ile belirlenen EDIDA (Elle Decor International Design Awards) Ödülleri’nde Boccaporto, “Oturma Ünitesi” kategorisinde, Türkiye Elle Decoration ailesi tarafından birincilik ödülüne layık görüldü. Böylece Boccaporto 2016 yılından bu yana 6’ıncı kez ödüllendirilmiş oldu.

19 Şubat gecesi Fenix’te düzenlenen ödül töreninde Boccaporto’nun ödülünü Koleksiyon Tasarım ve Marka Direktörü Koray Malhan teslim aldı.

Mekân içinde mekân yaratıyor

İtalyan tasarım stüdyosu Metrica tarafından Koleksiyon için tasarlanan Boccaporto, çevre ile iletişimi ideal düzeye taşıyarak hem bireysel hem kolektif çalışmalar için ideal ortamı kullanıcısına sunuyor. Boccaporto aynı zamanda iç bölümünde kullanılan LED aydınlatma, enerji ve güç donanımı sayesinde havaalanı ve kütüphane gibi kalabalık mekânlarda özel bir çalışma ortamı sunuyor.

Mekân içinde mekân yaratarak ortak çalışma alanlarında ihtiyaç duyulan bireysel konsantrasyonun güçlendirilmesini sağlayan Boccaporto, 2-3 kişiyi ağırlayabilen modeli ile de bireysel kullanımların yanı sıra ekip çalışmaları için gereken izole ortamın yaratılmasına izin veriyor.

HyperFocal: 0

Yenilikçi tasarımıyla Boccaporto’ Ödüllere Doymuyor

Tasarımı ve teknolojik donanımıyla öne çıkan Boccaporto, son olarak Interior Design dergisi tarafından düzenlenen “Yılın En İyisi Ödülleri”nde mimar ve tasarım liderlerinin oluşturduğu jüri tarafından mobilya kategorisinde birincilik ödülüne layık görülmüştü. Boccaporto ayrıca NeoCon 2017’ye damgasını vurarak büyük beğeni toplamış, 2017’de Design Turkey Üstün Tasarım Ödülü’nü almış, Interior Design dergisinin düzenlediği HiP Ödülleri’nde en iyi çalışma alanı seçilmiş, BUILDINGS Dergisi’nin Yenilikçi Ürün Ödülleri’nde de büyük ödülün sahibi olmuş, AIT 2016’da “Innovation Award” ile ödüllendirilmişti.