KONEKS ORMAN ÜRÜNLERİ VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.

Nesilden nesile devrederek 60 yılını geride bırakan firmamız, tomruk ticareti ve kereste imalatından sonra, 1970’li yılların başlarında kaplama sektörüne de girerek bugünlere ulaşmıştır. 1980’li yıllarda artan sert ağaç talebini karşılamak amacıyla yurtdışına yönelerek, özellikle ABD’den  tomruk ithaline başlamıştır.

Ülkemizdeki orman ürünleri işleme sektörünün gelişimini kuruluş aşamasından buyana yakından takip eden KONEKS, yaptığı ithalatla ABD menşeili kaplamalık sert ağaç pazarında liderliği elinde bulundurmaktadır.

Kuzey ABD coğrafyasında yetişen Beyaz / Kırmızı Meşe, Ceviz, Kiraz, Dişbudak ve Akçaağaç en çok talep edilen çeşitlerimiz arasındadır. Bunlara ilaveten, pazar talebine göre ABD’nin tüm diğer ağaç  türleri; Alder, Sedir, Çam, Köknar, Ladin ve Kavak. Müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır. Güney Amerika orman ürünlerinden kaplama olarak Pelesenk, kök tomruk olarak da Murti, Karaağaç ve Kestane de zengin çeşitlerimiz arasındadır.

KONEKS, 2011 yılı ortalarında Amerikan kereste üretiminde ilk sıralarda yer alan Baillie Lumber firmasının Türkiye temsilcisidir. Zengin ve kaliteli kereste çeşitlerinimiz mevcuttur.

KONEKS’in bünyesindeki ürünleri tomruk, doğal kaplamalar, keresteler olarak gruplandırabiliriz. Firmamız, orman ürünleri ithaline ilave olarak, ülkemizdeki sektörün ihtiyacı olan, ağaç işleme makinelerinin ikinci el alım ve satımını temsilcilik düzeyinde yürütmektedir.

Müşteri memnuniyetine öncelik veren şirket anlayışımız, ürün siparişinin alınmasından itibaren yurda getirilip, teslim tarihine kadar geçen zamanı tecrübesiyle olabilecek en kısa süreye indirmiştir. Siparişin hızlı yerine getirilmesi, satış sonrası hizmet, müşteri beklentilerinin koşulsuz karşılanması ve yeniliğin öncüsü olmak KONEKS’in temel prensibidir.

  • Fahrettin Kerim Gökay Cad. Okul Sk. Altunizade Sitesi E Blok No: 9/1 Altunizade / İstanbul 34662 Türkiye
  • +90 (216) 428 62 12 (Pbx)
  • +90 (216) 428 62 15
  • koneks@koneksorman.com
  • www.koneksorman.com