Krautzberger Robot Değişim Sistemi KRWS

Krautzberger firmasının geçen yıl ilk kez piyasaya sunduğu robot değişim sistemi KRWS, küçükten büyüğe her bölgede seri üretim yapabilen RWA1 sprey tabanca yardımıyla astarlama yapmayı kolaylaştırıyor. Değişim sistemi ayrıca medya değişikliklerini ve Krautzberger serisinden farklı uzantıları ve geniş yelpazeli jet geometrilerinden faydalanan boyama uygulamasını kolaylıkla destekleyebiliyor.

Makine bağlı Krautzberger serisi pompaları veya dıştan yerleştirilmiş basınçlı kaplar aracılığıyla RWA1 makineleri için gerekli material ihtiyacı küçük miktarlarda da olsa karşılanabiliyor. Harici takviye için bir dolaşım tasarımı yapmak da mümkün. Depolama bölümlerindeki değişiklik veya özel konumlandırılmış depolama istasyonuna göre yerleştirilen bireysel spray tabancaları, astarlama yapma süreci için çalışan özel program sayesinde tam fonksiyonlu servis verebiliyor.

Geniş yelpazedeki enjektör memeleri ve iğnelerinin yanı sıra Krautzberger serilerinden özel üretim uzantılar bu sistemi destekliyor. Materyal tedariki uygulamanın gereklilikleri çerçevesinde belirleniyor ve özellikle küçük hacimli işler için kartuşlar veya konteyner, pompalar ile sağlanabiliyor.

DSC_0007

Firma sistemin sağladığı avantajları şöyle özetliyor:

– Standartlaştırılmış sistem.

– Olası ekipman değişimini sağlayan Robot değişim makineleri.

– Küçük seri üretimler için de uygunluk.

– Makineye kolaylıkla instalasyonu yapılabilen kartuşlar ve bu avantajla küçük miktarlarda bile boyama yapabilmek.

– Maliyet minimizasyonu.

– Bir robot ile olası çoklu ortam değişiklikleri.

– Kaynaklara karşı hassasiyet.

– Karmaşık iş parçalarının bile tamamen astarlanabilmesi.

0020_30x40cm

Bir aile şirketi olarak kurulmış olan Krautzberger GmbH şu anda 4. kuşak tarafından yönetilmektedir. 2011 yılında, uluslararası bir teknoloji ödülü olan Hermes Ödülü’nü alan firma bugün, 70 kişilik ufak ekibine karşın dünya çapında başarıyla hizmet veren bir yapıdadır.