Odundan Elde Edilen Temiz Enerji

LIGNA 2013
LIGNA 2013

LIGNA 2013’ün En Önemli Konusu: Odundan Elde Edilen Temiz Enerji

Akaryakıt ve doğal gaz gibi fosil enerji taşıyıcılarının maliyetleri yükselmeye devam ederken, ahşap alternatif bir enerji kaynağı olarak büyük bir dönüş yapıyor. Bu eğilimin ışığında, özellikle orman sahiplerine de artık ısınma amaçlı kendi ahşap kaynaklarının bir kısmını kullanmalarının ekonomik olup olmadığını araştırmaları tavsiye ediliyor. İşte LIGNA 2013 fuarı da bu seneki en önemli konu olarak “Odundan Elde Edilen Temiz Enerji”yi ele alıyor ve bu çerçevede sergiler, konferanslar ve konuşmalarla katılımcılarını buluşturmaya hazırlanıyor.

6-10 Mayıs, 2013 tarihleri ​​arasında Almanya’nın Hannover kentinde gerçekleşecek olan LIGNA 2013’te, bu yıl enerji ormanları, taşıma ve depolama lojistikleri, yakacak odun işleme ve yakıt hazırlık yetiştirme üzerine en son trendleri, gelişmeleri ve çözümleri kapsayacak çok sayıda sergiler olacak. Örneğin artık çevre dostu, yenilenebilir yakıt olarak odun kullanma üzerine “Odundan Enerji Üretimi” adlı özel bir sunum olacak. Sergilenen ürünler arasında tomrukları hazır odun uzunluklarına, yonga ve peletlere dönüştürmek için testere, ağaç kereste ve bölücüler yer alıyor. Gösterimdeki odun yakma teknolojisi kütük yakıcılardan otomatik ahşap yonga ve pelet yakıcılara kadar farklı ürünleri içeriyor.

LIGNA 2013
LIGNA 2013

LIGNA 2013’te, Aşağı Saksonya Tarım Derneği, masif ahşabın kullanılabilir yakıt haline dönüşümüyle ilgili çeşitli teknik süreçlerini sergileyecek. Almanya çapında biyokütle ve ahşap enerji merkezlerinin kuruluşundaki artış, yakıt hazırlama ve kurutma talebini de yükseltiyor. Kısacası LIGNA 2013, yabancı materyalleri yok etme, ağaç yonga stoğundan elde edilen büyük boy yongalar için en son eleme çözümleri dahil olmak üzere tüm ilgili teknolojileri ziyaretçilerine sunmaya hazırlanıyor. Eğer aceleniz yoksa odun yakıtını kurutmak kolaydır. Tek ihtiyacınız olan kapalı ve iyi havalandırılan bir alandır. Ancak, zaman sorununuz varsa, daha fazla çaba ve teknoloji gereklidir. Burada seçenekler, basit depolamadan ve beton blokları büyük ölçekli biyogaz tesisleri ile birlikte işletilen son derece gelişmiş kurutma makineleri kullanarak kurutma çözümlerine kadar çeşitlilik gösterir.

LIGNA’nın bu yılki ateşleme sistemleri arasında hazır taşıma konteyner şeklinde gelen taşınabilir tesisler dahil olmak üzere, ahşap pelet ve yonga için tam otomatik yakma tesisleri ile odun ateşinde su ısıtıcıları ve odun kazanları yer alıyor. Fuarda ayrıca, testere eğitim kursları, özel ve ticari yakacak odun kullanıcıları için stok standartları ve web tabanlı odun ticareti hakkında bilgi ekipmanları bulunuyor.

 

Tarih: Mayıs 6-10, 2013

Yer: Exhibitions Grounds, 30521 Hannover, Germany

Saatler: 9.00-18.00