Maison&Objet Asya 2017 Yetenek Ödülleri

Paris’te 8-12 Eylül 2017 tarihinde gerçekleşecek olan M&O (Maison & Objet Fuarı) çerçevesinde, WOHA, ASIA 2017 Yılın Tasarımcıları ve 2017 Yetenek Ödülleri’nin sahipleri tarafından tasarlanan çalışmalar sergilenecek. Her zaman yeni tasarımcı yetenekleri destekleyen M&O, Eylül’de uluslararası tasarım topluluklarını bir kez daha bir araya getirmeye hazırlanacak.
M & O Yetenek Ödülleri’ni sunmaktan dolayı gurur duyduklarını belirten SAFI Genel Müdürü Philippe Brocart, fuarın Asya-Pasifik’in en iyi tasarım yeteneklerini bir araya getirme ve keşfetme fırsatını sağladığını dile getirdi. Brocart, “Yılın Tasarımcısı ve Yükselen Asya Yetenekleri mimariden iç mekan tasarımına, ürün tasarımından sanat ve zanaata kadar alanlardaki iddialı kabiliyetleri gözler önüne sergileyecek” dedi.

Yılın Asya Tasarımcısı ödülünün sahibi WOHA, Singapur merkezli dünyaca ünlü bir mimari ofis. Şirketin ödüllü projeleri, çevresel ve sosyal ilkelerin tasarım uygulamasına entegrasyonu ile gerçekleştirilmiş projeleri (Pickering üzerindeki PARK-ROYAL, Singapur’daki Oasia Hotel Downtown ve Sanat Okulu, Bali’deki Alila Villas Uluwatu vs.) bulunuyor. WOHA Eylül’deki fuarda 7.Salon’da 90 metrekarelik bir vitrinde ürünlerini sergileyecek. Firmanın standında; mobilya, ışıklar, halı, aksesuarlar, masa ve banyo eşyalarından oluşan dört adet koleksiyon yer alacak.

Mun Summ Wong ve Richard Hassell tarafından kurulan WOHA, Güneydoğu Asya, Çin ve Avustralya’da, istasyonlar, apartman daireleri, oteller, eğitim kurumları ve kamu binaları gibi projeler geliştirdi. WOHA şirket bünyesindeki mimarları, iç mimarları ve endüstriyel tasarımcılarıyla yalnızca binanın kendisini değil aynı zamanda bu ortamdaki nesneleri tasarlayan ve böylece kesintisiz ve tutarlı bir tasarım dili yaratan entegre ortamlar yaratıyor. Bu anlamda WOHA’nın imzası, pratiklik ve buluşun eşsiz bir vizyonu da taşıyor. WOHA’nın mimari anlayışı, sürekli gelişme ile yenilikçilik, çağdaş mimari form oluşturma ve fikirleri, sürmekte olan araştırmalarla iç içe geçmiş bir halde, yerel bağlam ve geleneğe dair güçlü bir farkındalık ile sunmasıyla biliniyor.

Son 22 yıldır, tasarımcılar ve işletmeler arasında çok sayıda ortaklığı başarıyla gerçekleştiren Maison & Objet, WOHA için, şirkete doğru ortak bulma konusunda aracılar oldu. Bu yılki fuarda WOHA’nın yanısıra, Yükselen Asya Yetenek Ödülleri 2017’nin kazananları da uluslararası tasarım topluluğu ile çalışmalarını sergileyecekler. Kazananlar arasında; Avustralya’dan ADesign Studio, Hong Kong’dan Lim + Lu, Filipinler’den Jinggoy Buensuceso, Tayvan’dan Kamaro’an ve Tayland’dan Atelier 2+ yer alıyor.

Maison & Objet, her yıl Ocak ve Eylül aylarında gerçekleşen üst düzey tasarım ve lüks endüstrinin dünyaca ünlü ticaret fuarı olarak tasarım dünyasında heyecan yaratmaya devam edecek.