MAKSDER Başkanı Munis Tezbaşaran : MOSFED’in Kuruluşu Sektörü Memnun Etti

 

MOSFED’in kuruluşu, mobilya sektörünü aynı çatı altında buluşturan tarihi ve önemli bir gelişme olarak, sektöre damgasını vurdu. ORSİAD Gazetesi olarak, MAKSDER Mobilya Aksesuar Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Munis Tezbaşaran’a da konuyla ilgili düşüncelerini sorduk. Sayın Tezbaşaran’ın cevabını siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz.

 

Munis Tezbaşaran: “ Yaklaşık 6 yıl önce konuşulan ve ilk düşünceleri ortaya konulan  MOSFED’in geçen hafta kurulmasını memnuniyetle karşılamaktayız.

MAKSDER’in çatısı altında bulunan üye şirketlerimizin ürettiği ürünler mobilya üreticilerine satılmaktadır. Aslında üyelerimiz olan şirketler; Mobilya üreticilerinin tedarikçileridir. Yani işin başından beri bu camianın içinde bulunuyoruz. Mobilya üreticileri ile birlikte sürekli çalışmakta ve tanışmaktayız. Zaman zaman değişik platformlarda MOSFED’i oluşturan derneklerimizin yönetim kurulu başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldiğimizde, geçmişte başlanan çalışmaların tekrar başlaması temennisini sürekli konuşuyorduk. Sonunda tüm derneklerin yönetim kurullarının oybirliği ile, MOSFED’in kuruluşuna karar verildi. Bundan dolayı tüm derneklerin yönetim kurulu başkanlarını ve yönetim kurullarını kutlarım. Konu hakkında daha fazla görüş beyan etmem doğru olmayacağından, gelecekte yapılacak MOSFED Yönetim Kurulu toplantılarında alacağımız kararlar doğrultusunda, sizlerle MOSFED’in projelerini detaylı olarak paylaşabileceğimizi belirtmek isterim.”

DSC_0043