Mantar Malzemeyle Sobreiro Tasarımları

 

Sobreiro tasarım, tüm şirket politikasını Portekiz topraklarında bulunan doğal kaynakları kullanarak mobilya tasarımı yapmaya adamıştır. Bu amaçla yoluna devam eden şirket, mantardan yapılmış yaratıcı parçalar üretmeye ve çevre politikalarını desteklemeye devam ediyor.
Sobreiro Design firması, mantar kullanımı potansiyeliyle ilgili yapılmış bir analize dayanarak işe başlamış. Firma mantarı malzeme olarak çok yönlü kullanımı ve faydalı oluşu sebebiyle tercih ediyor. Firma çalışanları tasarım çözümleri bulurken, tamamıyla Portekiz topraklarında olan doğal kaynakları kullanmayı hedefliyorlar. Özellikle mantar malzeme kullanarak yaptıkları tasarımlarda, mobilya tasarım kalitesini de yükseltmeyi amaçlıyorlar. Bu çalışmaları sayesinde, ülkenin sınırlarının ötesine çıkıyor ve Portekizli Mobilya Tasarımı uzmanlarının yenilikçi imajına örnek teşkil eden bir lider oluyorlar.

Sobreiro Tasarım Çözümleri bünyesinde yüksek nitelikli bir ekibe sahip ve hepsi de mantarla çalışmaya odaklanan tasarımlar üretiyorlar. İşte firmanın bu farklı tasarımlarından bazıları:

coffeetable

Sehpa tasarımında daha önceki Diamond Line koleksiyonuyla aynı olan üçgen desenleri bulunduruyor. Zerafet ve lüks stili korurken, minimalist bacakları, tasarımın kübik formuna sadelik kazandırıyor.

Ölçüleri:
Uzunluk: 55cm Genişlik: 55cm Yükseklik: 45cm
Malzemeler: Mantar | Metal | Ahşap
armchair_web3

Tabure tasarımı Akşam Yemeği Koleksiyonu’nun bir parçasıdır. Ana malzeme olarak mantar kullanılan taburenin bacakları beyaz renkle vurgulanmaktadır. Ölçüleri:
Uzunluk: 150cm Genişlik: 40cm Yükseklik: 45cm
Malzemeler: Mantar | Ahşap
Geleneksel İngiliz desenlerinde esinlenen Kahve Sehpası iki tip mantar kombinasyonuyla oluşturulmuştur. Beyaz renk mantarı vurgularken, paslanmaz çelik bu parçaya modernlik katarak onun güzelliğini ortaya sermektedir.

Ölçüleri:
Uzunluk: 122 cm Genişlik: 76cm Yükseklik: 45cm
Malzemeler: Mantar | Metal | Ahşap
stool

Koltuk tasarımı Alentejo bölgesinin geleneksel doğasından ilham alan ve modern çizgilerle bunu yenileyen bir yapı sergilemektedir. Koltuğun ana fonksiyonunun yanı sıra, tasarımcıların bu parçadan daha farklı seviyeler ve limitlerde beklentileri vardır.

Ölçüleri:
Uzunluk: 45cm Genişlik: 45cm Yükseklik: 70cm

console_web1
Mükemmel incelikteki güzel formu ile XX Koleksiyonu’nun önemli bir parçası olan Konsol, dekorunuza stil kazandırmak için düşünülmüştür. Çağdaş iç mekanlar için ideal olan bu parça, alana sofistike bir hava getirmektedir.

Ölçüleri:
Uzunluk: 30cm Genişlik: 35cm Yükseklik: 110cm

sidetable