Max-Otto-Bruker-Haus için balpeteği şeklinde yerleşim alanı

construction site; honeycomb; koblenz

Lahnstein’daki (Almanya) sağlık danışmanlığı şirketi, konuklarının isteklerini yerine getirmek amacıyla kendi misafirhanesini inşa etmeye karar verdi. Mimarisi, altıgen balpeteklerinden ilham alınarak tasarlandı.

“Gesellschaft für Gesundheitsberatung (GGB)”, ilgilenen kişilere Max-Otto-Bruker-Haus’ta bir ila iki yıl içinde tıbbi sertifikalı sağlık danışmanları olmaları için eğitim veren, kar amacı gütmeyen bir kuruluş. Ayrıca burada düzenli olarak tıbbi ve psikolojik seminerler de düzenlenmekte. GGB’nin kapsamlı eğitim ve seminer programı dahilinde, 2017 yılında Lahnstein şehrinde 10.000 yatılı misafir ağırlandı. Şehirdeki otellerle iyi bir işbirliği içinde çalışıyor olsalar da GGB, misafirleri için Bruker House’un hemen yakınında kendi misafirhanesini inşa etmeye karar verdi. Böylece konukların Bruker House yakınlarında konaklamaya yönelik talepleri karşılanmış oldu.

Yeni misafirhane sekiz ayda inşa edildi. Bina, altıgen petek şeklinde birbirine bağlı altı yapıdan oluşuyor. Yeni bina için doğal malzemelerle sürdürülebilir inşaat yöntemi seçildi. Ahşap iskeletli duvarlarda, başka malzemelerin yanı sıra dış cephe kaplaması olarak buhar geçirimli EGGER DHF kaplama levhası kullanıldı. Ayrıca duvarların iç kısmında da EGGER OSB 4 TOP levhalarımız tercih edildi. Çatıysa yine OSB 4 TOP levhalarımız kullanılarak ahşap kiriş üzerine sundurma çatı olarak inşa edildi. Doğal taş cephe ise hoş bir görsellik sunuyor. Son olarak, binanın çatısına eklenen şifalı otlar ve lavantalar ile yoğun bir yeşillendirme çalışması uygulandı.