MEISTER Dünyanın İlkini Sunar: Lindura

MeisterWerke Schulte GmbH, son yeniliklerini sunduğu Domotex 2014’te, yepyeni bir zemin ürününün de dünya premiyörünü yaptı: “Lindura”.

Lindura, MeisterWerke’nin yeni yüksek teknoloji ahşap döşeme ürünü. Ahşap yüzey tabakalarının, ahşap tozu teknolojisi ile birleşimiyle, son derece dirençli bir yüzey oluşturulmuştur. Bu bağlamda, ince odun tozu, her türlü ahşap gözenek ve taşıyıcı çekirdeğe girmiş ve basınç ve ısı altında sıvılaştırılırmıştır. Bu süreçte ahşap yüzey tabakası ve çekirdek HDF sürekli sabitlenir ve emprenye edilir. Kullanım sırasında, rekolte görselleri güçlendirildiğinden, zemine çekici bir parlaklık kazandırır. Bu da, rustik, fırçalanmış ve doğallıkla yağlanmış kır tahtalarına eşsiz bir kullanılmış ifadesi katar. Lindura ürünleri, dayanıklılık ve oyuk duyarsızlığı bağlamında, ahşap zeminler için tamamen yeni bir boyut açmaktadırlar.

MEISTER, bu plakalarda zengin bir koleksiyon ile başlangıç ​​yapıyor: “Lindura HD 300 ahşap zemin”, sağlamlığıyla dikkat çeken iki farklı formatta Lindura plakalarını kapsıyor: Uzunluk 2.20 cm X En 27 cm ve Uzunluk 2.60 cm X En 32 cm. Bu zeminler, düğüm delik ve çatlaklar içeren rustik görsellikleriyle dikkat çekerken, iki farklı karaçam ve sekiz farklı meşe versiyonlarıyla, toplamda on değişik yüzey olarak piyasada mevcutlar. MeisterWerke Parke Ürün Müdürü Dominik Theseling; “Geleneksel ahşap zeminde böylesine etkileyici yüzey yapılarını gerçekleştirmek çok zordur” diyor ve ekliyor; “Odun tozu oranları, Lindura plakalarının yüzey tabakasını sabitliyor ve özellikle düğümlü alanların görsel olarak belirginliştiren, koyu kısımların etkileyici etkisini yaratıyorlar. Ve en güzel haber de, bu Château plakalarının perakende fiyatlarının uygun aralıkta olması ve bu nedenle büyük ölçekli kullanım için de uygun olması”. 11 cm’ lik düşük yapı yüksekliği ve önemli ölçüdeki dayanıklılığıyla Lindura, iş ve mağaza mülkiyetleri de dahil olmak üzere, modern zemin tasarımlarını simgeliyor.