Mekanlar, PELİ PARKE’nin kapı, süpürgelik ve parke kombiniyle güzelleşecek

Meltem Öztaş

Turanlar Grup Peli Parke Meltem Öztaş

ORSİAD: Meltem Hanım kısaca bize firmanızı ve kendinizi tanıtır mısınız?

Vezir köprü Orman Ürünlerinin Marka ve İletişim Yöneticisiyim
Turanlar Group 1953 yılında Hasan, Fuat ve Nihat Turan kardeşler tarafından kurulan; orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketler grubudur. Üretim faaliyetlerini, Vezir Köprü Orman Ürünleri ve Kâğıt Sanayi A.Ş., Pelit Arslan Kontrplak Fabrikası A.Ş. ve Pelit İnşaat Kalıp Sist. San. ve Tic. AŞ.’de gerçekleştirmektedir.Bunlar dışında Antalya’daki Turan Prince Otellerimiz var.Meltem Öztaş

Samsun Vezir Köprü ilçesindeki Vezir Köprü Orman Ürünleri firmamızın lokomotif kuruluşudur. Karadeniz bölgesindeki en büyük entegre tesise sahibiz. 100 Milyon Euroyu aşan bir ön sermayemiz var. Alan olarak da 160.000m2’lik bir alan. Mdf, sunta, Peli parke tutkal mdf tesislerini de içerisinde barındıran büyük bir tesis. Karadeniz bölgesinin en büyük entegre tesislerinden birisidir. Birçok sektörde varız. Turan Oteller Antalya’da 3000 yatak kapasiteli iki tatil köyümüz var. Pelit Arslan firmamız İstanbul’da ve sektörde çok eskilere dayanan geçmişi olan bir firmadır. Pelit Kalıp Sistemleri de diğer firmamız, inşaat sektöründe çok bilinen ve tercih edilen firmalarımızdan biridir.
Vezirköprü son dönemde 1995 senesinde özelleştirmeyle aldığımız bir firma olduğu için yeni yatırımlarla çok büyüttüğümüz ve geliştirdiğimiz bir tesisimizdir. Vezir Köprünün halkına çok büyük istihdam sağlamıştır.Meltem Öztaş

ORSİAD: Peli Parke olarak 2017 yılında ve 2018 yılında ne gibi yenilikleriniz olacak?

Mayıs 2017’de Anlatya’da grup şirketlerimizin otelinde pelinin yeni üyesi olan dekoratif kapıların tanıtımını yaptık. Ailemize yeni katıldı. Büyük bir organizasyondu. İş ortaklarımız, bayilerimiz, başkanımız bütün Peli ailesi lansmandaydı. Pelit Dekoratif Kapılarımız yani Pelit DK yeni ürünümüz. Yeni ürünümüzün süreci çok uzundu, geniş ve uzun süreli bir ARGE çalışması yapıldı, pazar araştırmaları yapıldı. Yorulduğumuz ama sonuçta mutlu olduğumuz getirisi çok iyi olan bir ürünümüz oldu.
Diğer kapılardan farkı bildiğiniz gibi Peli parke sektördeki en geniş renk çeşidine sahip bir parke ürünümüz. Aynı şekilde süpürgelikler de. Dekoratif kapılarda da şunu yaptık. Parkedeki süpürgelikteki desenin aynını kapıya işledik ve bir bütünlük oluşturduk. Kapı, süpürgelik ve parke kombini oluşturduk diyebiliriz. Çok iyi geri dönüşler alıyoruz kullanıcılarımızdan. Peli DK ürünümüzde 3 farklı koleksiyonumuz var. Koleksiyonda Doğu-Doğa–Doğallık konseptinin ön planda olduğu dekoratif kapılar, İskandinav Style, Dynamic Style , Prismatic Style adıyla tanıtıldı. Bu kapıların her birinin bir başka hikayesi var. Adını İskandinavya kültüründen alan kapılar yaşam alanlarına sıcak, samimi bir ortam yaratırken,  doğal yapısıyla  sürekli yenilenen, yaşayan bir unsur gibi ortamda var olmayı başarıyorlar. Koleksiyondaki DYNAMİC kapılar seçkin ve şık tasarımlarıyla öne çıkıyor.  Şehrin hızına uyum sağlayan Dynamic Kapılar  mekânlarda  modernliği, ciddiyeti ve samimiyeti birlikte yaşatmayı mümkün kılıyor. Yeni jenerasyona ait tasarımı anlatan PRISMATIC isimli seride de görsel huzur ön planda yer alıyor. Tasarımın ahşapla birleşimi, bugünün ve geleceğin trendlerini eskimeden/eskitmeden yaşamanıza ve yaşatmanıza imkan tanıyor.

 

ORSİAD: Peli Parke’nin coğrafi olarak farklı yatırımları olacak mı?

Peli Parke yeniliklere açık bir firma. Tabii ki ilerleyen dönemlerde farklı yeniliklerimiz olacak sizi şaşırtacağız.

ORSİAD: Schattdecor’un etkinliğindeyiz. Schattdecor’un yenilikleri hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Schattdecor her zaman beğenimizi kazanan firma olmuştur. Kendileriyle çalışmaktan ve bize sundukları farklı dekorları kullanmaktan çok mutluyuz. Yeni ürünlerinden de eminim aynı sonucu alacağız.

ORSİAD: Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Peli Parke olarak 2016 senesinde başlattığımız bir sosyal sorumluluk projemiz var. Geri dönüşler çok iyi. Sağlıklı okullar, sağlıklı nesiller başlığı altında bir projemiz var. Okulların yüzey kaplamalarını yeniliyoruz. Yeni nesiller beton zeminler, sağlıksız zeminler üzerinde değil de sağlıklı zeminler üzerinde eğitim görecek. Türkiye’nin her köşesine ulaşmaya çalışıyoruz. Hala da talepler geliyor. Biz Peli Parke olarak ürünleri temin ediyoruz bölgedeki bayii de bize montaj hizmeti vererek bu projeye destek oluyor. Şimdiye kadar Türkiye genelinde 52 okula yenileme yapıldı.