Merinos’ta meydana gelen yangın korkuttu…

Merinos'ta yangın

İzmir’in Torbalı ilçesinde faaliyet gösteren Merinos’un mobilya, halı, yatak üretimi yapılan fabrikasında sabaha karşı belirlenemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. İçerideki yatak ve kimyasal maddeler yüzünden hızla yayılan yangına çevredeki itfaiye ekipleri ve havadan helikopterlerle müdahale edildi.

Güvenlik görevlisinin son anda fark ederek kurtulduğu yangın güçlükle kontrol altına alındı.
Fabrikada maddi hasarın büyük olduğu öğrenilirken, yangının mesai saati içinde çıkmaması da bir faciayı önledi. Kesin olmayan bilgilere göre yangının elektrik kontağının kısa devre yapması sonucu çıktığı iddia edildi. Fakat yangından dolayı güvenlik kameraları hasar gördüğünden sebebinin teknik çalışma ve görgü tanıkları yardımıyla anlaşılabileceği bildirildi. Yaklaşık 30 dönümlük alanın hasar gördüğü yangında söndürme çalışmaları 3 saat sürdü.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Fuat Barandır, yangının neden çıktığının netlik kazanmadığını söyleyerek, “Şu an kesin bir bilgiye sahip değiliz. Ama gelen ihbarlardan sonra bütün ekipleri buraya yönlendirdik. Kısa zamanda kontrol altına aldık” şeklinde konuştu. Olayı haber alan Torbalı Kaymakamı Aydın Memük, İlçe Emniyet Müdürü Ergün Gediz de yangın yerine geldi.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.