MMFA’nın Yeni Yönetim Kurulu Berlin’de Seçildi

Çok Katmanlı Modüler Döşeme Derneği MMFA, geçtiğimiz günlerde Berlin’de biraraya gelerek yeni yönetim kurulunu seçti. Zemin sektöründen Unilin’in (Belçika) yeni olağan üyeliğinin gerçekleştiği toplantıda, Dresden Ahşap Teknolojisi Enstitüsü IHD (Almanya) ve RWTH Aachen Üniversitesi’ndeki Döşeme Sistemleri Enstitüsü TFI (Almanya) da destekleyen yeni üye olarak katıldılar. MMFA’nın hali hazırda 30 üyesi bulunduğu belirtildi. 

Düzenli MMFA yönetim kurulu seçimlerinde, Matthias Windmöller’in (Windmöller Döşeme) yönetim kurulu başkanı olarak görevi teyit edildi. Başkan yardımcısı Edwin Lingg (Li & Co) Berlin’de yeniden seçimde yer almasa da, MMFA için uzman desteği sağlamaya devam edeceği belirtildi. Katılımcılar ayrılan başkan yardımcısına kişisel ve mesleki bağlılığının yanı sıra önemli derneğe yaptığı önemli katkılar için de teşekkür ettiler. MMFA Başkanı Matthias Windmöller, “Nisan ayı itibariyle, MMFA 15 Avrupalı döşeme üreticisini olağan üyeleri ve 13 tedarikçi firmayı ortak üyeleri olarak belirlemiştir. Aynı zamanda iki araştırma enstitüsü de destekleyici üyelerimizdir. Elbette ki, yeni ve daha fazla paydaşları saflarımızda ağırlamaktan mutluluk duyarız” dedi.

mfnd1402_b2

Toplantıların ikinci gününde, Teknoloji ve Pazar Geliştirme başlıkları altında iki ayrı MMFA çalışma grupları belirlendi. Teknoloji grubu tarafından tartışılan ilk konu, Avrupa standartlarının geliştirilmeye devam edişi oldu. Yılın başında seçilen “prEN 16511” ardından, “EN 16511”in de kısa süre içinde yürürlüğe girmesinin beklendiği açıklandı. Yeni katmanlı döşeme ürünlerini bağımsız bir kategori olarak piyasaya başarıyla konumlandırmak amacıyla, zemin döşemecilerinin, perakendecilerin ve uzmanların bu gelişmekte olan sanayinin yenilikçi ürünleriyle ilgili daha iyi bilgi almaları ve aynı zamanda özellikleri geliştirici yönde bir anlayışlarının bulunması gerektiği belirtildi.

mfnd1402_b1

MMFA, 16 Eylül 2014 tarihinde, IFR (Zemin ve Mekan Tasarım Enstitüsü) ve ZVR (Alman İç Mimarlar Birliği) ile birlikte promosyon sponsor olarak, Köln’de bir günlük bir eğitim semineri sunacak. Hedef gruplar ZVR, ZVPF (Parke ve Zemin Teknolojisi Derneği) üyeleri, boyama ticareti ve en önemlisi de döşeme uzmanlarından oluşuyor. Yeterli ilgi ve talepler doğrultusunda, diğer Avrupa ülkelerinde de başla seminerler düzenlenebileceği söyleniyor.

mfnd1402_b3

Pazarlama çalışma grubu, MMFA’nın ikinci önceliği ile ilgileniyor: Bölge ve ülkelere göre MMFA satış istatistiklerinin aylık durumu. Bu noktada, hareketli, modüler zeminlerin kayıt edilen satış rakamları üye üreticiler tarafından üç ana kategoride toplanıyor. 1. Sınıfta, HDF taban malzeme üzerinde polimer üst tabaka; 2. Sınıfta diğer temel malzemeler üzerine polimer üst tabaka; ve 3. Sınıfta, 1. ve 2. Sınıfa dahil olmayan tüm diğer ürünler veya karışık kompozisyonlar ile özel ürünler gibi başka dış standartları bulunan ürünler yer alıyor.

mmfa logo

MMFA üyeleri, sonbaharda başka bir grup toplantısı yapmaya hazırlanıyorlar. Olağan  üyelerin bu toplantısı, 30 Eylül ve 1 Ekim 2014 tarihlerinde Frankfurt’ta gerçekleşecek. Bir sonraki bahar toplantısı ise 20 ve 21 Nisan 2015 için planlanıyor.