Mobilya Aksesuarları İmalatında Bir Önder: MESAN PLASTİK

 

Mesan Plastik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ni daha yakından tanıyabilmek için firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Aliosman MERTÖZ ile görüştük.

ORSİAD: Firmanızı kısaca okuyucularımıza anlatır mısınız?

Sn. Aliosman MERTÖZ : MESAN 24 yıllık tecrübesi ile sektörümüze önemli katkılar sağlayan yenilikçi ve örnek bir kuruluştur. Bilgiyi, tecrübeyi ve teknolojiyi iyi harmanlıyoruz. Ürettiğimiz ve üreteceğimiz her şeyi güven ve kalite çerçevesinde ele alıyoruz.

ORSİAD: 2014 yılında yeni çıkan bir ürün ya da farklı bir gelişme oldu mu?

Sn. Aliosman MERTÖZ: 2014 yılında birçok yeni ürün tasarladık ve ürettik. Örneğin; 11Lt dolap içi çöp kovası, polikarbon cam raf pimi, ekonomik dolap askı elemanı ve yeni sürme kapı sistemleri vs. Bazı yeni ve özgün ürünlerin tasarımları tüm hızıyla devam ediyor. 2015 yılında bu ürünlerimizi sektörün hizmetine sunacağız. Ülkemiz çevresinde ticareti olumsuz etkileyen birçok unsurlar olmasına rağmen ilk sekiz ayda büyümemiz ve yatırımlarımız devam etti.

IMG_0279-copy

ORSİAD: 2015 yılına dair beklentileriniz ve projeleriniz nelerdir?

Sn. Aliosman MERTÖZ: Önümüzdeki sene 25. Yaşını kutlayacak olan MESAN, çeyrek asırdır büyük başarılara imza atmış olup, 25. Yılımızdada başarılarımızın devamının geleceğine inanıyorum. Portföyümüze katılan yeni müşterilerimiz ve bölgeler, büyümemize olumlu katkılar sağlayacaktır diye düşünüyoruz. Özellikle ülkemizdeki mobilya üreticilerimiz, yerli ürünlere ve üreticilere öncelik tanımalıdır. Ülkemizdeki Cari açığın büyümemesi ve geleceğimiz adına, tercihlerimizde duyarlı olmak zorundayız.

Dolap-Askı_1

Altı önemli derneğin birleşerek kurduğu MOSFED (Mobilya Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu) ülkemize ve sektörümüze çok önemli katkılar sunacak diye düşünüyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum.

Yeni-L-askı-Elmanı

Maksder’in (Mobilya Aksesuarları ve İş Adamları Derneği) kuruluşunda ve kurulduktan sonra sektörün bir federasyon altında toplanması gereğini hep desteklemiştim. Bu gün bu sonucu görmek ülkemiz ve sektörümüz adına sevindiricidir. “Türkiye Mobilyası” markasını vurgulamak, standartlarını belirlemek hepimizin çabası ve desteği ile mümkündür. Yabancı kalite kurumlarına değil, akredite olmuş, ülkemize ait ve ödediğimiz paraların bu ülkede kalacağı bir belgelendirme kurumu oluşturmak hepimizin öncelikli görevi olmalıdır.

Tabalık_1

ORSİAD: Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Sn. Aliosman MERTÖZ : Orsiad gazetesi olarak sektörümüzde sizleri aktif olarak görmekteyiz. Başarılı ve sektörün nabzını tutan çalışmalarınızdan dolayı gazetenizi tebrik ediyorum. Ayrıca tüm katılımcı ve ziyaretçilere hayırlı ve başarılı bir fuar dilerim.

untitled