Mobilya Aksesuarlarında Lükens Ayak Trendi

Mobilya trendleri her geçen yıl değişiyor. Yeni trend ise lükens stili oldu. Avangard mobilya tarzından hoşlananların çok yakından takip ettiği lükens ayak artık hemen her mobilyada kullanılmaya başlandı. Uzun yıllar mobilya trendlerinde modern stil hakimdi. Ancak geçtiğimiz yıl başlayan değişim rüzgarı, modern stilin zamanla yerini klasik stile bırakmasını beraberinde getirdi.

Artık evlilik hazırlığı yapanlar ya da evini yenileyenler tercihini klasik tarzda mobilya yönünde kullanıyor. Klasik stilin farklı bir yansıması olan avangard mobilyalar ise lükens ayak tasarımları ön plana çıkıyor. Hafif eğimli duran ve estetik kıvrımları ile etkileyici bir görünüm sunan bu tasarım şekli özellikle sehpa modellerinde sıklıkla kullanılmaya başlandı.

Lükens Ayak Modası Devam Edecek!

Sehpaların yanı sıra koltuk takımlarında, şifonyerlerde, gardıroplarda hatta yataklarda dahi kıvrımlı lükens ayak modellerini bulmak mümkün. Mobilya trendleri önümüzdeki yıllarda da lükens stilini desteklemeye devam edecek gibi görünüyor. Genellikle beyaz renkte hazırlanan bu tasarımların artık farklı renk alternatiflerini de görmek mümkün hale geldi. Kahverengi tonları, siyah ya da venge gibi tonlarda lükens ayaklar bulmak bir hayli kolaylaştı.

Biraz el becerisine sahip olanlar mobilyalarını değiştirmeden yaşam alanlarına lükens tarzını kazandırabiliyor. Çünkü tek başına mobilya ayağı olarak kullanılabilecek lükens ayaklar ülkemizde gayet kolay bir şekilde temin edilebiliyor. İnternetten online olarak dahi sipariş verilebilir ve istenen her uzunlukta lükens ayaklara sahip olunabilir.

Mobilya Değiştirmeden Lükens Şıklığını Yakalamak

Mobilyalara anında bambaşka bir hava kazandıran bu ayaklar, biraz el becerisi ile kolaylıkla monte edilebiliyor. Örneğin sehpasını değiştirmek istemeyen ancak bu trendi de evine kazandırmak isteyenler, sipariş vererek lükens stili sehpa ayakları satın alıyor. Ardından sehpasının sadece ayaklarını değiştiriyor ve bu sayede evine avangardın bir trende dönüşmesinden doğan lükens tarzını evine kazandırabiliyor.

Bu yöntemi denemek isteyenlerin sadece renk uyumunu yakalaması yeterli oluyor. Özellikle beyaz mobilyaların lükens ayak ile buluşmasını isteyenler, parlak beyaz, mat beyaz ayrımını doğru olarak yapmalıdır. Keza kahverengi tonları için de renk uyumu önemli bir detay haline gelebiliyor. Mobilya trendlerinde en çok dikkat çeken stil olan lükens şıklığın siz de yakalayabilirsiniz.