Mobilya Döşeme Teknikleri Eğitimi Projesi

Argıncık Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sayit AKPINAR ın açıklamaları;

Ulusal ajansın 2012 teklif çağrısı döneminde düzenlenen Hayat Boyu Öğrenme Programı Leonardo da Vinci hareketlilik proje başvuruları kapsamında

  • Kayseri Marangozlar Mobilyacılar ve Döşemeciler odası
  • Argıncık Esnaf ve Sanatkarlar Odası
  • Develi Esnaf ve Sanatkarlar Odası

Ortaklığı ile Mobilya Döşeme Teknikleri Eğitimi projesini hazırladık. 2012 yılında projemiz kabul edildi. Projemizde 55 kişi mobilyacı Avrupa’da eğitim almış olacaktır. Proje bütçemiz yaklaşık 90.000 Avrodur. Bu bütçeye yaklaşık 10.000 avro destek sağlayarak, esnafımızın eğitimi için 100.000 avro harcamış olacağız.

Projemizin amacı, Türkiye’nin mobilya sektöründe en önde olan kayseri ilimizdeki mobilyacıların Avrupa’da eğitim almalarını sağlayarak kayseri yi Türkiye’nin mobilya başkenti olmasını sağlamak. Bu proje kapsamında meslektaşlarımız Avrupalı işletmelerde mobilya sektöründe yeni gelişmeleri ve tasarımları takip etme imkânı bulacaklardır.

İlk olarak Kayseri Marangozlar Mobilyacılar ve Döşemeciler odası 25 kişi le İtalya da 2 hafta eğitim aldılar ve dünyaca ünlü Milano İtalya mobilya fuarına katıldılar.

İkin ci olarak Develi Esnaf ve Sanatkarlar Odası 15 kişi ile Almanya’nın Frankfurt şehrinde 2 hafta  süre ile mobilya döşeme eğitimi aldılar.

Üçüncü olarak bizler Argıncık Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak ta 15 kişi ile İspanyanın Sevilla şehrinde 2 hafta süre ile mobilya döşeme eğitimi alacağız.

Bu projeleri organize eden es Ulusal Ajansa Teşekkür eder, proje hazırlamak isteyen kurumların www.ua.gov.tr adresinde proje hakkında bilgilere ulaşabilirler.

Grubumuza 2 haftalık süreçte başarılı ve kazasız belasız bir şekilde yürütmelerini dilerim.