Mobilya Sektörü Güçlerini Birleştirdi

Uzun süren görüşmeler sonrasında mobilyacı esnaflarının genel şikayetlerinin toplanmasına, kısa, orta ve uzun vadeli çözümler getirilerek ortak hareket edilmesine karar verildi. Toplantıda Almanya ve Türkiye’deki ortak satın alma birliklerinin yapısının incelenmesi konusunda fikir birliğine varıldı. Toplantıda ayrıca 2. OSB’de faaliyet gösteren firmalar ile Alanyurt halkının şikayetleri de masaya yatırıldı. 2. OSB’ye alternatif yol yapılmasının artık zorunluluk haline geldiği tartışılırken, konuya ilişkin ilgili makam ve kurumlar ile iletişime geçilmesi ve oluşan mağduriyetlerin giderilmesi için çalışma yapılmasına karar verildi.

Toplantıda, Nisan ayında İtalya’da düzenlenecek olan Mobilya Fuarı gezisi için organizasyon şirketlerinin verdiği tekliflerde değerlendirildi. Yapılan görüşmeler sonrasında 20-23 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan fuar gezisi için Yenişehir Havaalanından özel uçak kaldırılmasına onay çıktı.

Toplantıya İstanbul Ağaç ve Orman Ürünleri İhracatçı Birliği Başkanı Ahmet Güleç, İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) Başkanı Yavuz Uğurdağ, İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, İnegöl Genç İşadamları Derneği (İGİAD) Başkanvekili Nedim İncebay, Mobiliyum AVM Başkanvekili Metin Baydar, İMOTİM Başkanı Bülent Temelli, Ertuğrulgazi Caddesi Mobilyacılar Derneği Başkanı Bahadır Bayraktar, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Mobilya Meslek Komitesi Başkanı Kenan Kender ve platformun Genel sekretaryasını yürüten Erdal Bayraktar katıldı.