Mobilya sektörünün Karadeniz buluşması Samsun Mobilya ve Dekorasyon Fuarı açıldı

Mobilya ve dekorasyon sektörlerinin bir araya geldiği Samsun Mobilya Dekorasyon 2022 6. Mobilya, İç Mimari, Halı, Aydınlatma, Dekorasyon ve Aksesuarları Fuarı Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde Samsun Valisi Doç.Dr. Zülküf Dağlı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Türkiye Ağaç İşleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkanı Ali Rıza Ercan, Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği Başkanı Erkan Ahmet Yavuzel,   Tüyap Fuarlar Yapım  A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Gökalp Gökdemir, siyasi partilerin yöneticileri, STK’ların ve kamu kurumlarının yöneticileri ve sektör temsilcilerinin yer aldığı törenle açıldı. Samsun Mobilya Dekorasyon Fuarı 8 – 13 Mart 2022 tarihleri arasında Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından organize edilen Samsun Mobilya Dekorasyon Fuarı, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Samsun Marangozlar ve Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği (MOBİD) destek ve iş birlikleri ile gerçekleştirilen Samsun Mobilya Dekorasyon Fuarı  8-13 Mart 2022 tarihlerinde 10:00 – 20:00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Bölgenin beklenen buluşması 

Mobilya sektörünün gücünü göstermesi açısından büyük önem taşıyan ve bölgenin beklenen buluşması haline gelen Samsun Mobilya Dekorasyon Fuarı’nın açılışında konusan Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Gökalp Gökdemir, “Samsun başta olmak üzere mobilya sektörünün lokomotif şehirlerinden 57 firmanın katılımıyla düzenlenen fuar ile oturma ve yatak odası gruplarından bahçe-balkon mobilyasına, yatak baza çeşitlerinden mutfak mobilyasına, döşemelik kumaşlardan aydınlatma ve aksesuar gibi çağdaş ve özgün tasarımlar; yurt içi ve yurt dışından gelecek mobilya toptancıları ve son tüketicinin beğenisine sunulacak, aynı zamanda sektördeki gelişme ve yeniliklerin topluca sergilendiği,  yeni bayilik girişimleri ve ihracat imkânlarının yaratıldığı bir ihtisas ortamında katılımcı firmalar ile sektör profesyonellerinin aynı çatı altında bir araya geleceği bir organizasyon olacak” dedi.

Yurt dışından alım heyetleri fuar boyunca Tüyap Samsun’da olacak 

Altı gün boyunca mobilya ve dekorasyon sektörlerinin nabzının Samsun’da atacağını belirten Gökdemir, “Türkiye’nin en eski mobilya üretim bölgelerinden biri olan Samsun’da, bu sene altıncısını gerçekleştireceğimiz Samsun Mobilya ve Dekorasyon Fuarı ile ilgili olarak yurt içi ve yurt dışında yoğun tanıtım çalışmaları yaptık, bu çalışmalar sonucunda Gürcistan, Libya, Filistin, Israil, Ürdün, Umman, Lübnan, Sudan, Fransa, Almanya, Kamerun, Fas’dan gelecek perakende mağaza sahipleri, mimarlar, müteahhitler ve firmaların satın alma yetkilileri fuar boyunca katılımcı firmalarımızla bir araya gelecek, düzenlenecek ikili iş görüşmeleri sonucunda gerçekleşecek iş bağlantıları ile de bölgede faaliyet gösteren mobilya üreticilerinin ihracat hacimlerinin arttırılması ve ‘Samsun’ markasının hedef ülkelere tanıtılması mümkün olacaktır. Fuarda, ihracat yapan sanayicilerimiz yeni pazarlara girme şansı yakalayacak. Daha önce hiç ihracat yapmayan firmalarımız da aynı şekilde yeni iş birliklerine imza atarak hedef ülkelere açılma şansı yakalayacak” dedi.

Girişin ücretsiz olduğu fuar, 8-13 Mart 2022 tarihlerinde 10.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.