Mobilya Üretiminde kalitenin yeni adı: POLYLAC

Mobilya Üretiminde kalitenin yeni adı: POLYLAC
Mobilya Üretiminde kalitenin yeni adı: POLYLAC

Gizir Ahşap A.Ş., mobilya sektörüne hareket getirecek, yeni ürünler geliştirilmesinin önünü açacak yatırımlar yapmaya devam ediyor. Ayda 90 bin adet Polylac üretim kapasiteli yeni tesisini Adana’da açan Gizir A.Ş., ürün gamına eklediği Polylac mdf panelleri ile 45 ülkeye olan ihracatını artırmayı hedefliyor. Yeni üretim tesislerindeki yatırımı ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten Gizir A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi İsa Gizir, mutfak, yatak odası, yemek odası, genç odası takımları başta olmak üzere mobilya sektörünün her alanında kullanılabilen ürünlerinin geçtiğimiz Nisan ayı itibariyle üretilmeye başlandığını kaydetti. Dış Ticaret Müsteşarlığı Akdeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Gizir Ahşap A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olan İsa Gizir, Polylac ürünlerinin en büyük özelliği olarak parlaklık, çizilmezlik ve yüksek kaliteye dikkat çekti ve ekledi; “Alternatiflerini, mukayese edilemeyecek kadar geride bırakan Polylac, aynı zamanda geri dönüşümü olan çevre dostu bir mobilya malzemesidir. Bu ürünün şu ana kadar sektörümüzde görülmemiş zenginlikte renk ve desen seçenekleriyle, gerek mobilya tasarımında, gerekse yarı mamul ve bitmiş mobilya ihracatında ülkemize yeni ufuklar açacağına inanıyoruz”. Gizir, sürekli yapılan yeni yatırımlar ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışma anlayışı ile üretimlerinin yüzde 50’sinin 45’den fazla ülkeye ihraç edildiğini belirtti ve dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerine geniş bir ürün yelpazesi sunduklarından, ihracat yaptıkları ülke sayısının her geçen gün arttığını söyledi. ‘Polylac’ üretimi ile de Türkiye’de ilk, dünyada ise iki firmadan biri olmanın gururunu yaşadıklarını anlatan Gizir, “Ülke ekonomisine katma değeri yüksek bir üretimle katkı sağladığımızdan dolayı çok mutluyuz” diye konuştu.

Üretim ve Ar-Ge çalışmalarından sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yıldıray Gizir ise mobilya sektörüne yeni bir heyecan getiren bu ürünün üzerine iki yılı aşkın bir süredir üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Yıldıray Gizir, 83 yeni renk ve desende piyasaya sunulan mobilya hammaddesi Polylac ile modern, klasik ve fantezi tarzlarda, sıra dışı desen ve renklerde, göz alıcı mobilyalar üretmenin mümkün olduğunu belirtti.

Ürünün tanıtımının yapıldığı fabrika açılışına başta Adana Valisi Sn. Hüseyin Avni Coş, Adana Yüreğir İlçe Kaymakamı Sn. Abdullah Dölek, Adana Defterdarı Sn. Tamer Utkucu, Adana Vergi Dairesi Başkanı Sn. Serdar Aksoy, SGK Adana İl Müdürü Sn. Muhammet Gerçek, Adana Sanayi Odası Başkanı Sn. Sadi Sürenkök, Adana Ticaret Odası Başkanı Sn. Ali Gizer, Adana Mobilyacılar Odası Başkanı Sn. Yalçın Avcı, Adana Hacı Sabancı OSB Başkanı Sn. Bekir Sütçü, ADSİAD Başkanı Sn. Süleyman Sönmez, AGİAD Başkanı Sn. Ümit Onatça ile Gizir bayileri olmak üzere sektörün ileri gelen endüstriyel mobilya üreticileri ve mobilya sektörüne hammadde tedarik eden firmaların sahipleri ve temsilcilerinden oluşan kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.