Mobilyanın Geleceği Burada: Threespine® tıklamalı mobilya teknolojisi

Patentli ve lisan hakları yalnızca Välinge Innovation tarafından kullanılabilen Threespine® tıklamalı mobilya teknolojisi, mobilya endüstrisinin geleceği için maliyet tasarrufu, uygulama ve tasarım bakış açısını beraberinde getiriyor.

 

Bir mobilya hayal edin… Bağlantı elemanları, tıpalar veya vidalar için görünür delikleri olmayan bir mobilya… Düz paket ambalajlarda taşınabilen, alet, vida, tıpa veya karmaşık kılavuzlar olmadan monte edilebilen bir mobilya… Üstelik hali hazırdakilerden, birkaç kez daha hızlı ve her seferinde mükemmel sonuçlar elde edilen bir mobilya… İyi bir haberimiz var: Hayalinizdeki bu mobilya, Threespine tıklamalı mobilya teknolojisi ile artık gerçek!

Artık mobilyalar, Threespine tıklamalı mobilya teknolojisi ile herhangi bir alet, vida, bağlantı elemanı veya başka parçalar kullanılmadan, saniyeler içinde monte edilebiliyor. Üstelik her seferinde mükemmel ve istikrarlı sonuçlar için parçaları birleştirmeniz yeterli. Gerektiğinde hemen demonte edilmesi kolay! Välinge, Threespine tıklamalı mobilya teknolojisi ve kapsamlı teknik desteğiyle lisans sahiplerini piyasada yeni bir mobilya jenerasyonu sunmalarını sağlayan yepyeni bir çözümle buluşturuyor.

İzlemek İçin Tıklayın

“Kullanıma hazır” (RTA) ya da “Kendi başına yap” (DIY) olarak bilinen mobilyalar son yıllarda gittikçe popülerleşti. Bu popülerleşmeye paralel olarak, bu tarz mobilyaların teknoloji, tasarım ve kaliteleri de gelişti. Tüketiciler artık, çevresel etkisi az, vidasız, komplike olmayan montajı ve

hızlı, kolay uygulamaları tercih ediyorlar. Kullanıma hazır mobilyalar dünyanın her yerinde büyürken bu mobilyaların geleceğinde kolay montaj en önemli değişken olacak. Bugün Avrupa ve ABD’deki RTA segmenti toplam pazarın yaklaşık % 10’unu oluşturuyor. Analistlere göre, Avrupa’daki RTA pazarının 2017-2021 döneminde, % 4,25’lik bir yıllık bileşik büyüme oranına sahip olması bekleniyor. Kullanıma hazır mobilya ABD’de yüksek talep görüyor ve 2021 yılına kadar % 5’lik bir yıllık bileşik büyüme oranı tahmin ediliyor.
Threespine teknolojisi şimdi yeni nesil, kullanıma hazır, tüketicinin kendi başına kolaylıkla yapabileceği mobilyalara olanak sağlıyor. Bu teknoloji sayesinde, daha temiz tasarımlar uygulanabiliyor. Parçaları birbirine kilitleme işlevi esnek plastik dilde bulunduğundan, bu teknoloji, yonga levha, HDF, MDF, CDF, kontrplak, masif ahşap, plastik, WPC, HPL ve çok daha fazlası için bir profile işlenebilen tüm malzemelere uygulanabiliyor. Dahası, bu malzemeleri daha önce mümkün olmayan şekillerde birleştirmeyi mümkün kılıyor! Yük bütün bağlantı yüzeyi boyunca yayıldığı için, eklemin mukavemeti malzeme boyutlarına ve özelliklerine daha az bağımlı kalıyor. Bu da, çok ince mobilya panelleri kullanmak için tamamen yeni tasarım fırsatları sunuyor. Threespine® piyasadaki geleneksel üretim ekipmanlarıyla çalışabilir. İhtiyacınız olan tek şey, ayarlanabilir açılara sahip 3 kullanılabilir motor veya 5 eksenli CNC içeren bir geçişli makinedir.
Plastik dilleri yerleştirmek için, Välinge hem yüksek hem de düşük hacimli üretim için çözümler de sunuyor. Yüksek hızlı yerleştiriciyi doğrudan üretim hattınıza uygulayabilir veya daha küçük seriler için el tipi yerleştiricileri seçebilirsiniz. Välinge, Threespine ile mobilya üretimine hızlı ve sorunsuz geçişi sağlamak için kurulum desteği ve eğitim sağlayan deneyimli bir mühendis ve teknisyen ekibine sahip.

 

Bugün dünyada hızla yayılmakta olan bu teknolojinin bir çok lisans sahibi arasına, İskandinav bölgesinin önde gelen mağaza ekipmanları şirketlerinden Hestra da katıldı. Geçtiğimiz günlerde Threespine® mobilya teknolojisinin kullanımı için Välinge ile bir lisans anlaşması imzalayan Hestra CEO’su Johan Petersson’a göre, Threespine çok etkili ve çok güvenilir bir montaj yöntemi olarak hızlı, kolay ve işlevsel. Hestra, Threespine ile olan ilk ürünlerini ilkbahar 2018’de piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

 

Välinge’nin Threespine® tıklamalı mobilya teknolojisi sonsuz olanaklar sunar:

Threespine® hemen hemen her malzeme ile kullanılabilir. Aynı zamanda farklı malzemelerin yeni yenilikçi şekillerde birleştirilmesini sağlar.

 

  • Mükemmel gönye bağlantıları Threespine® kullanarak basit bir tıklama ile 2.5 mm’ye kadar olan kompakt laminatlarda bile mükemmel bir gönye bağlantısı elde edersiniz.
  • Her zaman mükemmel açılar Birleştirme işlevini panellere yerleştirerek, Threespine mobilyayı montaj sırasında otomatik olarak hizalar.

 

  • Sağlam mobilyalar Threespine yükü tüm bağlantı boyunca yaydığından sonuç güçlü eklemler ve çok sağlam mobilyalardır.

 

  • Bağlantılar ve malzemeler Threespine® tıklamalı mobilya teknolojisi çok çeşitli malzeme cinsleri ve farklı boyutları için uygundur.