‘Mobilyaya hayat veren’ SAMET, tasarımın başkenti Milano’da Türk bayrağını dalgalandıracak!

“Mobilyaya hayat verir” mottosuyla geliştirdiği yenilikçi ürünlerini kullanıcılara sunan  Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markası SAMET, Türk tasarım ve kalite anlayışını İtalya’ya taşıyor. Dünyada sektörün 5 büyük oyuncusundan biri olan SAMET, Milano-Bergamo’da 14 Aralık Cuma günü açtığı 1000 m2’lik showroom’uyla İtalya pazarına iddialı bir giriş yaptı.

Çekmece, menteşe, sürme kapak, mobilya aydınlatma, mobilya bağlantı ve kalkar kapak sistem ürünleriyle dikkat çeken SAMET, dünyaca ünlü İtalyan mobilya markası Poliform markalı mobilyalarla hazırladığı İtalya Showroom’unda ürün gamındaki yenilikçi ürünlerle İtalyan mobilya üreticilerini buluşturacak.

Açılışta konuşan SAMET İtalya Srl Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Kızıltan, “SAMET olarak inovasyon ve tasarımı öncelik olarak belirledik. Bu nedenle tasarımın merkezi olarak kabul edilen İtalya pazarının bizim için önemi büyük. İtalya, ağırlıklı olarak ihracat yapan 500 milyon Euro hacminde büyük bir pazar, Türkiye pazarından 2,5 kat daha büyük bir pazardan söz ediyoruz. İtalya, mobilya aksesuarında global olarak 3 numaralı ülke, ihracatta ise 2.sırada yer alıyor. Global pazarda kartlar yeniden dağılırken; SAMET olarak Almanya, Avusturya gibi markaların en önemli alternatifi olarak bu pazarlara girmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle bizim için çok doğru bir zaman olduğuna inanıyoruz.” dedi.

SAMET Stratejik Pazarlama Grup Müdürü Noyan Özkaya ise; “İtalya pazarına girerken; çok ciddi bir şekilde analiz ettiğimiz bu pazarın ihracat gücüne güveniyoruz. Alternatif ürünler kadar, hiç rakibi olmayan ürünlerle de bu pazara iddialı bir giriş yapmayı planlıyoruz. İlk etapta %5 pazar payı hedefliyoruz. Bu da 25 milyon Euro’ya tekabül ediyor. Sonraki seneler için ise hedefimiz pazar payımızı %2,5 artırmak.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “İtalya’da sadece aydınlatma ürünleri pazarı 80 milyon Euro büyüklüğünde. SAMET olarak LED üretim tesisimizde bu pazara da hizmet vereceğiz.”

SAMET Hakkında

Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markası SAMET A.Ş, 1973 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Çağın ihtiyaçlarına uygun teknolojik donanımla hayata geçirdiği 2.400’ü aşkın ürün çeşidi ve 39 yıllık deneyimi ile mobilya aksesuar piyasasında öncülüğünü korumaktadır.

SAMET A.Ş., 32.000’i kapalı olmak üzere 55.000 m²’lik bir alanda en son teknolojiyle donatılmış modern ve yüksek kapasiteli üretim tesislerinde 1.124 çalışana sahiptir. İnovasyon ve tasarıma önem veren SAMET A.Ş.’nin AR-GE bölümünde 100’ü aşkın çalışan bulunmaktadır. İç pazarda 500’ü aşkın aktif bayi,  A.B.D., Rusya, Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya, Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan, İran, Polonya, Romanya, Bulgaristan, Kazakistan, Slovenya ve Çin ağırlıklı olmak üzere beş kıtada toplam 90 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatıyla SAMET A.Ş.,Türkiye’de ve dünyada mobilya aksesuarları sektörünün önde gelen markasıdır. Müşteri memnuniyetini esas alan ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek pazarı yönlendiren SAMET, sürekli daha iyiye ulaşma hedefi ve çevre bilinciyle, global pazarda sektörün en büyük 5 markası arasında yer almaktadır.