MODEF eleştiri aldı…

İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan
İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan

İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, 1-7 Nisan 2013 tarihleri arasında açık olan MODEF’i değerlendirdi. Ayhan, MODEF’in İnegöl’ü hareketlendirdiğini ancak fuara katılan esnafın 7 günlük fuar süresinden dert yandığını belirtti.

MODEF İnegöl Mobilya ve Dekorasyon Fuarı’nın genel itibariyle esnafı memnun ettiğini aktaran Başkan Ayhan, “Fuarın ilk iki günü biraz sakin geçti. Çarşamba gününden son güne kadar ziyaretçiler geldi, özellikle ziyaretçilerin yoğunluğu yakın çevredendi. Gerçekleştirilen fuar, İnegölümüze bir hareket kazandırdı, bu da esnafı memnun etti. Ziyaretçi sayısının belirlenmesi ile alakalı düzenlemeler devam ediyor. Ancak geçen yılki MODEF ziyaretçi sayısını yakalarız diye düşünüyorum” dedi.

İştirakçi firmaların fuarın 7 gün olmasından şikayetçi olduğunu söyleyen Ayhan, “Esnaf fuar süresinin uzunluğundan şikayetçi oldu. Bazıları fuarın salı günü başlayıp cumartesi günü bitmesini isterken, bazıları da çarşamba günü başlayıp pazar günü bitmesini istiyor. Kısacası fuar gününün 7 günden 5 güne inmesini istiyorlar. Esnafımızın çoğunluğu sürenin uzun olmasından dolayı biraz bıkkınlık yaşadıklarını ifade ediyor” diye konuştu.

Yeni fuar alanı konusunda da açıklamalarda bulunan Ayhan, yeni fuar alanının eksikliğinin, 29. MODEF İnegöl Mobilya ve Dekorasyon Fuarı’nda daha çok yaşandığını vurgulayarak, “esnafımız başta olmak üzere herkes mobilya başkenti İnegöl’e yakışır yeni fuar alanı beklentisi içerisinde, yeni fuar alanı konusunda herkes aynı düşüncede. Önceki gün tamamladığımız MODEF Fuarı’nda da yeni fuar alanı eksikliğini bir kez daha yaşamış olduk. Gelen ziyaretçilerimizin bir kısmı şu anki fuar alanının yetersiz olduğunu ve İnegöl’e yeni fuar alanı yapılması gerektiğini söylediler” şeklinde konuştu.