Dünya Mobilya Sanayisi Çin’de Bir Araya Geldi

Dünya Mobilya Sanayisi Çin’de Bir Araya Geldi
Dünya Mobilya Sanayisi Çin’de Bir Araya Geldi

“Türk mobilyacısı Çin CIFF Fuarında 100 milyon dolar sipariş aldı”

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER),  Dünya’nın 2. en büyük mobilya fuarı olan Çin CIFF Guangzhou ile uzak coğrafyalardaki ülkelerle bir araya geldi. Türk Mobilyasının büyük ilgi gördüğü fuarda, Türk markaları, uzak coğrafyalardaki birçok ülkeyle işbirlikleri kurarak 100 milyon dolara yakın sipariş aldı. 

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), 18- 21 Mart 2013 tarihleri arasında Çin’de katıldığı “CIFF Guangzhou” fuarında, dünyanın birçok ülkesinden mobilya sanayicisi ile ticari ilişkiler geliştirilmesine olanak sağladı. Çin’in Guangzhou şehrinde gerçekleştirilen fuar, önümüzdeki aylarda Milano’da gerçekleşecek dünyanın en büyük mobilya fuarı öncesi dünya mobilya sektörünü bir araya getirerek, bir sonraki fuar için ticari ilişkilerin de temelini atmış oldu. 

Dünyanın en büyük 2. mobilya fuarı olan CIFF Guangzhou, Ocak ayında gerçekleşen İMOB 2013’ten sonra dünya mobilya sektörünü bir kez daha bir araya getirdi. Türk mobilya sektörünün yoğun ilgi gösterdiği fuara, bu yıl, Türkiye’den, geçen yıla oranla iki katı katılım oldu. 13’ü MOSDER üyesi toplam 22 Türk mobilya firmasının katılımcı olarak yer aldığı fuarda, Türk mobilyası geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da büyük ilgi gördü.

Uzak Coğrafyalarla Kurulan İş Birlikleri Sonucu 100 Milyon Dolar Sipariş Alındı

Asya Pasifik ülkeleri, Avusturalya, Amerika ve Avrupa ülkelerinden büyük ilgi gören Türk mobilya sanayicileri, görüşmeler sonucu, uzak coğrafyalardan birçok ülke ile işbirliği kurarak 100 milyon dolara yakın sipariş aldı. MOSDER katılımcı firmaları, fuarda sahip olduğu güçlü global markalarını ve tasarımlarını sergileyerek, Türk mobilyasının imajını ve sektörün itibarını güçlendirmeye yardımcı oldu. CIFF Guangzhou fuarı, Türk mobilya sektörünün değişen ve gelişen yüzünü göstermek için çok önemli bir fırsat oldu. Fuara katılan MOSDER üyesi olan markalar, özgün tasarımlı ve yüksek kaliteli ürünlerini sergiledi.

Fuarla Eş Zamanlı Olarak Fuar Alanı İçinde ve Dışında Tanıtımlar Yapıldı

Fuarla eş zamanlı olarak fuar alanı içinde ve dışında yoğun olarak bilboard ve ilanlar ile fuara gelen yerli ve yabancı konuklara Türk Mobilya markaları tanıtıldı. Fuarda 1600 m2 alana sahip olan Türk pavilyonunda MOSDER üyeleri, bu önemli fuar ile dünyanın her köşesinden çok sayıda ülkeye ulaşabilmeyi başardı. Fuara katılan MOSDER üyesi markalar ise; Alfemo, Allegro, Çilek, Dilay, Doğtaş, Kilim, Konfor, Ndesign, Nills, Rendi, Teleset, Weltew, Yataş.