MOSDER, KDV indirimi ile yazlık evler de yenilenmeye başladı

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Nuri Öztaşkın, mobilyada yapılan KDV indiriminin pek çok açıdan tüketiciyi olumlu etkilediğini dile getirdi. İndirimden yazlık evlerin de nasibini aldığını belirten Öztaşkın; bu sayede eski mobilya ve eşyaların mahkum edildiği yazlıkların, yeni dekorasyonlara kavuştuğunu söyledi.

 

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Nuri Öztaşkın, KDV indiriminin tüketiciyi olumlu yönde etkilemeyi sürdürdüğünü açıkladı. İndirimin yapıldığı günden bu yana sektörde pozitif gelişmelerin yaşandığını belirten Öztaşkın, bu sayede sadece kışlık evlerin değil, aynı zamanda yazlık evlerin de yeni dekorasyonlara kavuştuğunu iletti.

Yazlıklarda marin şıklığı

Genelde kışlık evlerde kullanılmayan ya da eskiyen eşyaların yazlık evlerde değerlendirildiğini belirten Öztaşkın, “Açıkçası Mobilyada yapılan KDV indirimi sayesinde yazlık evlerimiz de yenilenme fırsatı buldu. Daha önce, yüksek fiyatlardan dolayı yazlıklarını dekore etmeyi erteleyen tüketiciler, bu fırsatı değerlendirerek, yazlık evlerde yenilenmeye gitti. Yazın sıcacık dokusunu ikinci evlerine taşımak isteyenler için çok çeşitli ürünler mevcut. 2017 yazında yazlıklarda marin şıklığının ön plana çıkacağını düşünüyoruz. Ayrıca koltuk ve kanepelerde de sıcaklık hissi veren kadife gibi kumaşlardan kaçınılması gerekiyor. Yaz konseptine ait marin temalı ve açık renkli kumaşların ön plana çıktığı yazlık trendlerde country ve neo klasik tasarımlar da popüler tercihler arasında yer alıyor.” dedi.