MOTİF GROUP – BAYDOOR : Mehmet Nuri BAY

Motif Group ne zaman kuruldu? Motif Group’un kuruluşundan, baydoor’un oluşumuna kadar geçen zaman içerisindeki süreçte firmanızın başarı hikayesini anlatır mısınız?

 1984 yılında GAZİANTEP ilinde MOTİF DEKORASYON ismi altında dekorasyon uygulamalarıyla sektördeki faaliyetlerine başlamıştır. Kuruluşundan bu yana inşaat ve dekorasyon uygulamaları alanında bir çok projeyede başarılı çözümlemeleriyle imza atmıştır.

İlerleyen bu süreç içerisinde dekorasyon malzemelerinin toptan satışı olarak bölge bayiliklerinide kendi bünyesine alarak farklı ürün grubu satışlarıyla, her geçen gün daha da büyümüştür.

Bu faaliyetlerinin yanı sıra 1997 yılında yine GAZİANTEP ilinde MOTİF MUTFAK MOB. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.’ni kurarak, profosyonel anlamda mobilya imalatınada girmiş olup, dekoratif mutfak ve membran kapı üretiminlerinede başlamıştır.

2006 yılında ise İSTANBUL ilinde SBS MOTİF İTH. İHR. LTD. ŞTİ.’ni kurarak dünyaca ünlü ve marka olan ERISMANN duvar kağıtlarının TÜRKİYE – KIBRIS – IRAK – İRAN – SURİYE genel distribütörlüğünüde alıp, yoluna yeni başarılarınıda ekleyerek devam etmektedir.

Yine 2006 yılında BAYDOOR markası ile hazır dolap kapakları  ve tam dolu kapı üretimine de başlamış olup, bölgede geniş bayilik ağını kurarak üstün teknolojik yatırımlarını güçlendirerek, ilkeli hizmet anlayışını sürdürmeye devam etmiştir.

Ekran Resmi 2014-12-18 20.42.58

2009 yılında BAYFLOOR markası ile fason üretimle farklı  16 renkte HDF CLIC LAMİNAT PARKE’nin üretiminede başlayarak, bölge bayiliklerine ve genel satış ağına yeni ürününü sunmanın gururunu yaşamaktadır.

buyfloor

Yine 2009 yılında firmamız mobilya üretimi kapasitemizi % 40 arttırmak için makine hatlarımıza ek yatırım yaparak sektörün ihtiyacına katkıda bulunmuştur.

2014 yılında ise firmamız tekrar % 30 ilave kapasite arttırımına giderek makine parkuru hatlarımızın modernizasyonunu gerçekleştirmiş olduk. Aynı zamanda BAYDOOR markası adı altında ses yalıtımını sağlayan özelliklede yaşam alanlarının büyük bir kısmında dekorasyon amaçlı olarakta tavan ve duvar yüzeylerine ahşap giydirme şeklinde bu tip uygulamaların tamamında kullanılan dekoratif ürün çeşidimiz olan Ahşap Akustik Panel üretimine de başlanılmıştır.

baydoor_mutfak.ai

En son olarak yine 2014 yılında group şirketlerimizin aldığı karar doğrultusunda bölgemizde sektörün ciddi bir ihtiyacı olan boya hattı tesisimizi kurarak yalnızca Gaziantep ilinde değil tüm Türkiye geneline bu boya tesisimizi hizmete hazır hale getirdik. Firmamız bu sayede sektöre hem hızlı, hem de kaliteli boyalı ürün çeşitlerini sunmanın tatlı gururunu yaşamaktadır.

Faaliyet alanınız nedir? Ürün çeşitleriniz ve hangi sektörlerde, nerelerde kullanılıyor?

Mobilya imalatı ve dekorasyon malzemelerinin toptan satışı olarak faaliyet gösteren Motif Group dekoratif tasarım içeren tüm mekanlarda kullanılacak olan dekorasyon uygulama ve projelendirme işlemlerinde tüketiciler tarafından tercih edilmektedir.

 

4 BAYDOOR AKUSTİK PANEL
 
Toplam ne kadar büyüklükte bir alanda çalışmalarınıza devam ediyorsunuz?

MOTİF GROUP şirketleri 30 yıllık tecrübesiyle yurt içinde ve yurt dışında 500’ü aşan satış noktası ile 25.000 m² kapalı alanda 300’ün üzerindeki uzman kadrosuyla yaşam alanlarına kaliteli ürün ve hizmet sunmanın mutluluğunuda yaşamaktadır.                                   

 

Sektörde Pazar payınız nedir?

Mobilya ve ahşap sektöründe BAYDOOR markası ile kapı ve kapak üretimi olarak türkiyenin öncü firmaları arasında belirleyici bir konumda, yerini alan firmamız diğer firmalar arasında yenilikçi ve güvenilir bir firma olarak kaliteli ve farklı hizmet anlayışı ile kendi kulvarında üst sıralarda yerini almıştır.

buyfloor

Ayrıca kaliteli ham madde tedarikçimiz olan YILDIZ ENTEGRE AŞ. ‘nin, ürün kalitemizin farklı bir çizgide olmasında firmamıza katkıları büyüktür.

Sektörde yaşanan sıkıntılar var mı? Varsa çözüm yolları neler?

İnşaat sektörüne bağımlı olarak piyasadaki olumlu yada olumsuz etkiler sektörde etkili olan bir unsur olsada istikrarlı çalışan firmalarla çalışmayı tercih edip önümüzü görerek ilerlemeli ve alt yapısını ona göre geliştirmeliyiz. Bu nedenle riski minumum seviyede tutmayı hedeflemiş ve ona göre hizmet ve satış ilkelerini geliştirmiş olmalıyız.

motif logo alttlı

Üretim kapasiteniz nedir? İhracat var mı? Varsa Hangi Ülkeler?

Yılda 100.000 adet kapı ile 500.000 m2 hazır dolap kapaklarını üretecek üretim kapasitemiz vardır. Modüler ürün olarak ise yılda yaklaşık 1.000 dairelik konutun mobilya üretimini yapacak kapasitemiz vardır.

Kalite konusunda düşünceleriniz neler? Kalite belgeleriniz var mı?

buydoor

TSE – ISO standartlarında kalite ve sistem belgelerimiz mevcut olup, ayrıca marka ve model tasarım tescil belgelerimizle sektördeki yerimizi yenilikçi ve kalite anlayışımızdan ödün vermeyen bir firma olarak BAYDOOR markası adı altında sürdürme çabasında olduğumuzdan dolayı firmamız tercih edilen bir firma olmuştur.  ( ISO 9001 / TS EN 1116 / Baydoor – Bay Floor markalarına ait bir çok sınıfı içeren marka tescil ) belgelerimiz mevcuttur.

Son olarak eklemek istedikleriniz var mı?

Değişen çağımızda görselliğin çok büyük önem taşıdığı  mekanlarda,,sizlere huzur veren konfor ve estetik rahatlığa kavuşturmak için sektörel anlamdaki tüm yenilikleri takip ederek, bu yeni gelişmeleri sizlerlede buluşturmak amacıyla sektörde her zaman için öncü firma olmayı hedeflemiş bulunmaktayız.

Gücünü  değerli çalışanlarımız vede müşterilerimizden alan firmamız, sektörel  yenilikleri takip etmekte ve kaliteli hizmet sunma yarışında Motif Group ailesi olarak yoluna birlikte devam etmektedir.

Motif Group, ileri teknoloji ve arge’ye önem veren araştırmacı ve de girişimci kimliğiyle doğru, dürüst ve güvenilir bir firma olarak sektördeki yerini korumuştur. Ayrıca bu güvene layık olabilmek adına elimizden gelen gayreti göstererek birliktelik anlamında yatırımlarımızı dahada ilerilere taşımak öncelikli hedefimiz olmuştur.

01A MEHMET NURİ BAY RESMİ 1