MSE (METEX STUDIO ERK) INSIDE WORLD FESTIVAL OF INTERIORS 2022’DE “SHORTLISTED” OLDU!

MSE tarafından tasarlanan Radisson Collection Hotel Bodrum projesi mimarlık dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan INSIDE World Festival of Interiors 2022’de “Hotels” kategorisinde kısa listede yeralarak finalist oldu.

Türkiye’de ve yurtdışında birçok farklı ölçekte mimari ve iç mimari projeye imza atan Kağan Erk ve Hüray Erk liderliğindeki MSE (Metex Studio Erk), Bodrum’un sakin koyu Aspat’ta yer alan Radisson Collection Hotel Bodrum’un iç mimari tasarımıyla INSIDE World Festival of Interiors 2022’de “Hotels”kategorisinde finale kaldı.

 

World Architecture Festival’e paralel olarak organize edilen, iç mimari tasarımların ele alındığı INSIDE World Festival of Interiors’da Portekiz, Malezya, Finlandiya, Meksika, Türkiye, Avustralya, Japonya, Hindistan ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından yapılan başvurular arasından 11 kategoride toplam 75 proje finale kaldı. Finalist olan projeler bu sene Lizbon’da, PIL Sergi Merkezi’nde gerçekleşecek olan INSIDE World Festival of Interiors 2022bünyesinde, mimarlık dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan uluslararası jüri karşısına çıkarak, kategori birinciliği ve “Yılın En İyi İç Mekanı” ünvanı için yarışacak.

INSIDE World Festival of Interiors 2022’de “Hotels”kategorisindeyarışacak olan Radisson Collection Hotel Bodrum, ödül kapsamında Türkiye’den finale kalan 4 projeden biri durumunda. Otelin MSE (Metex Studio Erk)tarafından tasarlanan iç mimari projesi, Akdeniz mimarisi ve premium yaşam alanlarını huzurlu bir deneyimde buluşturuyor. Yunanistan’ın Kos adasını karşısına alan sakin bir koyda yer alan Radisson Collection Hotel, 80 oda ve suit, bir allday dining, lobi bar ve iş dünyasına hizmet eden dört toplantı salonuna sahipken 400 metrelik geniş sahil şeridinin yanı sıra küçük bir iç limanı da bulunan projenin denizle güçlü bir ilişkisi kurulmuş. Akdeniz mimarisi ve ortak açık alanların iç limanla birlikteliği ortaya huzur dolu bir atmosfer çıkarmış.

Pandemi sonrası hayata geçirilen Radisson Collection Hotel’de kullanıcıların ruhsal ve fiziksel sağlığına öncelik veren MSE (Metex Studio Erk)için bu yaklaşım tasarım kurgusunda önemli bir rol oynamış. İç mimari konsepte yön veren bir diğer önemli nokta da bölgedeki kültürel ve doğal mirasa duyulan saygı olmuş. Materyal seçimlerinde doğal malzemeler tercih edilirken gösterişten uzak ancak “yeni lüks” kabul edilen duyusal deneyimi zenginleştiren malzeme kalitesi öne çıkarılmış.

Künye:

Proje Adı: Radisson Collection Hotel Bodrum

Proje Yeri: Bodrum, Muğla

İç Mimari Proje Ofisi: MSE (Metex Studio Erk)

Proje Yılı: 2021

Arsa Alanı: 5.000 m2

Toplam İnşaat Alanı: 10.000 m2

MSE  (Metex Studio Erk) Hakkında:

2016 yılında Kağan Erk, Hüray Erk ve Sinan Kafadar ortaklığıyla kurulan Metex Studio Erk, mimari ve iç mimari alandaki bütüncül ve paylaşıma açık tutumu, danışanlarının gereksinimlerine olan duyarlılığı, fayda odaklı süreç yönetimi ve ölçek gözetmeksizin sunduğu özverili yaklaşımıyla öne çıkar. Bilgi birikimi ve deneyiminin ışığında, mimari ve iç mimari projelerinin her evresinde kapsamlı değerlendirmeler ve eşsiz çözümler geliştiren Metex Studio Erk, yaratılan proje kimliğinin, projenin her aşamasına işlenmesini sağlarken kıdemli mimar ve iç mimarlardan oluşan ekibiyle, projenin konumundan yer alacak sanat eserinin belirlenmesine uzanan süreçte tasarım dilinin bütünlüğünü korumayı hedefler. Danışanlarına 20 yılı aşkın tecrübesiyle mimari ve iç mimari hizmetleri bir arada, güvenebilecekleri tek bir adresten alma avantajını sağlar.