Ahşap kaplamada antibakteriyel nano teknoloji

Çizilmeye dayanıklı ve antibakteriyel kaplama
Çizilmeye dayanıklı ve antibakteriyel kaplama

Aymina Kompozit Lamine Cam çizilmeye dayanıklı ve antibakteriyel kaplama ürünleri ile dikkat çekiyor.

2007 yılından itibaren başta cam olmak üzere geliştirdiği farklı ürünlerle dikkat çeken Aymina Kompozit Lamine Cam, 2011 yılında Denizli’de küçük sanayi sitesinde seri üretime başladı.

Fikir aşamasından, seri üretim hatlarının kuruluşuna, maliyet analizinden, öngörülen müşteri gruplarına kadar detaylı bir süreç üzerinden AR-GE çalışmaları yürüten AYMİNA’nın;  hidrofobik nano kaplamalar, mikrodalga ile kağıt ambalaj kurutulması, tarımsal don erken uyarı sistemi çalışmaları gibi tamamlanmış projeleri bulunuyor.

Yeni üretim metotlarına yönelik AR-Ge çalışmalarını aralıksız sürdüren Aymina Kompozit Lamine Cam, 2011 yılında proje çalışmaları sonuçlanan geliştirdiği metotla dünyada bir ilk olarak “Desenli ve Desensiz Kompozit Cam” üretimini gerçekleştirdi. Dünyada tek sınırsız renk ve desen seçeneğine sahip tam güvenlikli (iki ayrı camın lamine edilmesiyle elde edilen) cam olan bu ürün; PVC film, duvar kâğıdı, metal levha, kumaş veya üzerine dijital baskı yapılmış kağıt ve folyo desen taşıyıcıların camla bütünleşmesi sağlanarak üretiliyor.

Desenli ve Desensiz Kompozit Cam birçok alanda kullanılabiliyor…

Banyolarda; duşakabinlerin duvar kaplamaları, ayna kenarları, banyo mobilya kaplamaları,
Mutfaklarda; dolap kapakları, tezgah arası, masa, duvar kaplaması,
TV üniteleri, kapı camları (özellikle çelik kapı yüzeyleri), sehpalar, merdiven basamakları,
Zemin ve duvar kaplamaları, korkuluklar, asansör kabini iç camlarında duvar ve zemin döşemesi olmak üzere birçok alanda kullanılabiliyor. Aynı üründen beyaz eşya grubundan buzdolabı kapı camları, davlumbaz camları, bulaşık makinesi kapak camlarında da yararlanılabiliyor.

2013 yılı başında sonuçlanan bir diğer AR-GE çalışmaları, cam, PVC, ABS, akrilik gibi plastiklerin ve ahşap ürünlerin yüzeylerinin antibakteriyel nano kaplanması… Seri üretime hazır olan bu çalışmaları, ilgili sektörlerdeki tüm üreticilerin kullanımına sunuyorlar.  Bu teknoloji, özellikle bakteri riskinin yüksek olduğu duşa kabin camları gibi nemli ortamlarda, toplu yaşam alanlarında asansör iç döşemelerinde, dikey -yatay plastik perdeler, TV üniteleri, başta ahşap olmak üzere zemin kaplamaları, mobilyalar, mermer yüzeyler, rezervuar butonları gibi alanlarda uygulanabiliyor. Geliştirilen üretim yöntemi patentli olan bu ürünle kaplanan alt ürün üzerinde hiçbir görsel değişiklik meydana gelmiyor.  Özellikle ahşap ve plastik ürünlerde yüzey koruması sağlıyor ve çizilme direncini artırıyor.

Beyaz eşya sektörü, gömme rezervuar üreticileri, asansör imalatçıları, iç dekorasyon tasarımcıları ve duşa kabin camı üreticilerinden  gelen taleple örnek ürün çalışmaları başarı ile tamamlanmış.

Aymina Kompozit tarafından, zemin kaplaması alanında parkeler üzerinde de ön üretimler gerçekleştirilmiş ve kaplama için gerekli seri üretim yatırımlarına başlanmış.

Ürün Antibakteriyel Raporları