Nef ve Amstar arasında dev uluslararası ortaklık

 

 

Türkiye’nin ilk global gayrimenkul firması olmaya aday Nef, Amerikalı gayrimenkul yatırım fonu yöneticisi Amstar ile ortak projeler geliştirmek için niyet anlaşması imzaladı.

Bu anlaşma kapsamında iki şirket önümüzdeki 2 yıl içinde 500 milyon dolar değerini bulan projeler geliştirmeyi planlıyor.

 

2014 yılının ardından 2015 yılında da Türkiye’nin en hızlı ve en çok satış yapan konut geliştiricisi konumundaki NEF, uluslararası işbirlikleriyle Türkiye’nin ilk global gayrimenkul markası olma hedefine hızla ilerliyor. NEF bu konuda son olarak, dünya genelinde 2 milyar dolar varlık yöneten Amerikalı gayrimenkul yatırım fonu yöneticisi Amstar ile proje ortaklıkları kurmak için niyet anlaşması imzaladı.

 

Yurtiçi ve yurtdışında projeler devam ediyor

Tasarıma verdiği önem ve sektöre getirdiği Foldhome, Garantili Proje ve Kolay Yatırım gibi inovasyonlarla rakiplerinden ayrışan Nef, Ekim 2015’te biten 10 aylık dönem içinde, 1.2 Milyar TL’nin üzerinde satış cirosuna ulaştı. Aynı dönemde Topkapı ve Kağıthane’deki projelerinin yapımına başlayan ve bu projeler için toplam 514 milyon TL yatırım bütçesi ayıran şirket, uluslararası bir marka olma hedefiyle yurt içi ve yurt dışındaki projelerini sürdürüyor. Amerika’da yatırıma başlayan ilk Türk firması olarak Nef’in New York, Chicago ve Minneapolis gibi dünya şehirlerinde de projeleri bulunuyor. Şirket 2016 yılında satışını tamamladığı 6 projenin de müşterilerine teslimini gerçekleştirecek.

“Bu anlaşma gücümüze güç katacak”

Amstar ile gerçekleştirilen ortaklıkla Nef’in yatırım gücüne güç katmayı planladıklarını aktaran Nef Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erden Timur, “Sadece beş yıl içinde global arenada “know-how”, fikir ve proje ihraç eden bir markaya dönüşmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İmzaladığımız bu anlaşma ile ülkemizde gerçekleştirilecek konut ve karma projelerde Amstar ile birlikte çalışacağız. Bu anlaşmanın sektörümüze ve ülkemiz ekonomisine de olumlu katkı sağlayacağı düşüncesindeyiz” dedi.

 1449302851_B__lent_Kozlu__Erden_Timur__Henry_Morris__Zafer_Baysal

“Nef ile Türkiye’de çok kaliteli ve cazip projeler gerçekleştireceğiz”

Türkiye’de konut sektörünün dinamiklerinin çok pozitif olduğunu söyleyen Amstar Global Partners Yönetici Direktörü Henry Morris, “Artan nüfus, devam eden şehirleşme, yaygınlaşan konut kredisi ve son on yılda üç kat artan gelir seviyesi Türkiye’de konut talebini uzun yıllar güçlü tutacak. Ayrıca önümüzdeki yirmi yıl içerisinde deprem riskinden dolayı 6.5 milyon konutun kentsel dönüşümle yenilenmesi gerekiyor.” Yakın zamanda Nef ile ortak projelerini açıklayacaklarını vurgulayan Morris, “Bu sektörün liderlerinden Nef ile ortak proje geliştirecek olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

1449303164_B__lent_Kozlu__Erden_Timur__Zafer_Baysal__Henry_Morris

NEF Hakkında

Nef, Timur Holding’in bünyesi altında yer alan bir gayrimenkul markasıdır. 2010 yılından bu yana en küçük alanları değerlendirerek yaşama katan ve insanlar için ince düşünülmüş yaşam alanları tasarlamayı amaçlayan Nef, bu hedefle çıktığı yolda kısa sürede büyük işlere imza attı. Türkiye’de ve dünyada 6 ülkedeki büyük metropollerde sektörel ihtiyaçları analiz etmek için uzman kişi ve kurumlarla çeşitli anketler ve araştırmalar yapan Nef, hedef kitlenin beklentilerine en uygun şekilde tasarımı odak noktası  haline getirerek çalışmakta ve gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk kazandırmak için satıştan pazarlamaya bütün katma değer zincirini yeniden  tasarlamaktadır. Dünyanın en iyi 10 mimarlık firmasından 4’ü ile aynı anda çalışan dünyanın sayılı  gayrimenkul firmasından biri olan Nef, projelerinde iç mekan ve dış cephenin yanı sıra elektrik anahtarlarından kapı kollarına kadar en ince ayrıntılarda bile tasarımı ön planda tutmakta ve dünyaca ünlü tasarımcılarla çalışmaktadır.

 

Amstar Hakkında

1987’de kurulan ve merkezi Denver ABD’de olan gayrimenkul yatırım yöneticisi Amstar Amerika’da ve seçtiği diğer belli başlı ülkelerde birçok gayrimenkul türünün satın alım, geliştirme ve yönetim faaliyetlerinde bulunmuştur. Amstar 30 Haziran 2015 tarihi itibariyle 2 milyar ABD Doları varlık yönetmektedir. Amstar disiplinli yatırım anlayışını, hızlı hareket kabiliyeti ilebirleştirerek uluslararası gayrimenkul yatırım fırsatlarını değerlendirebilmektedir. Amstar, Türkiye’de daha önce Rönesans Gayrimenkul Yatırım ile 5 adet AVM geliştirmiştir.