Neme eğilimli odalar için tasarlanmış yeni laminat zeminler

Mutfak veya banyo için laminat parke fikri bugüne dek hep soru işareti taşırken artık, yenilikçi ürün geliştirme sayesinde, neme maruz kalan odalara uygun çok yönlü laminat zeminler pazarda yerini alıyor.

Mutfak ve banyo zeminlerinde laminat parkeyi mümkün kılan, özel nem koruma özellikleridir. Şişmeye karşı gerekli koruma, yüksek düzeyde sertliğe sahip yeni geliştirilmiş yüksek yoğunluklu HDF çekirdek levhalar tarafından sağlanırken, laminat plakaların üst tabakasının ve kenarlarının emprenye edilmesi, su sıçramalarına, dökülmelere ve neme daha iyi direnç gösterir. Bu zeminler ayrıca çok iyi kaymaz yüzey özelliklerine sahiptirler ve yenilikçi tıklama bağlantı sistemi ile döşemenin daha kolay, daha hızlı ve daha sağlam kurulumu sağlanır. İşte tüm bu özellikleriyle neme eğilimli odalarda laminatın kullanılması, düşük maliyetli ve görsel olarak çekici bir döşeme seçeneği sunuyor.

Mutfaklarda ve banyolarda laminat kullanmanın birkaç avantajı daha vardır. Bakım ve temizlik kolaydır, dayanıklı yüzeylere sahip olunur ve bu döşemeler tasarım için geniş bir alan sunar. Çeşitli dekor ve boyut seçenekleri, herkesin zevkine uyarlanabilir. Örneğin, ayağın dokusundaki sıcaklığı hissettiği, modern karo efektli bir laminat zemin hayal edin… Ya da son dönemde popülerleşen seramik, taş ve beton dekorların yanı sıra, gerçekçi ahşap reprodüksiyonlar… Laminat zemin döşemeler artık moda ahşap efektlerini banyo ortamına getirmeyi de mümkün kılıyor.

Laminat üreticileri tarafından sağlanan kurulum talimatları, plakaların nasıl düzgün bir şekilde döşeneceği hakkında önemli bilgiler vermektedir. Örneğin, süpürgelik levhaları, profil şeritleri veya borular gibi bileşenlerle bağlanan bölgeler, silikon ile kapatılmalı ve böylece laminat parkenin altına su girmesi önlenmelidir. Yapısal bileşenlerin zeminden geçtiği yerlerde, yeterli genişleme aralığı kalmalıdır. Kayma tehlikesi nedeniyle, su sıçramalarına ve dökülmelere maruz kalan odalarda, herhangi bir zaman için zemin üzerinde su birikintileri bırakmamak, bunları hemen silmek önemlidir.

Avrupa’da üretilen laminat zeminler, son teknoloji ürünü üretim ve baskı teknolojisi kullanılarak üretilmekte ve sürekli olarak daha da geliştirilmektedir. Her yeni nesil laminat, ekstra işlevselliğe ve konut ile ticari sektörlerde çok yönlü kullanımına izin veren değerli ek ürün özelliklerine sahiptir. Müşteriler için eklenen bir avantaj, bu laminat plakaların, sıkı çevre koşullarına uygun çevre dostu, düşük emisyonlu ürünler olarak belgelendirilmesidir. Kalite ve yenilikçilik açısından, Avrupa’da üretilen bu yüksek teknoloji ürünü ürünler, dünya çapında laminat pazarları için rotayı belirlemeye devam etmektedir.