Odun Ekipmanlarında Avrupa’nın Lider Tedarikçisi: POSCH

Üretiminin % 80’inden fazlasını Avrupa ülkelerindeki müşterilerine satarak memnuniyet sağlayan Posch firmasının ürünleri için en önemli ihracat pazarları Almanya, Fransa, İngiltere, Benelüks ülkeleri, İsviçre, İskandinavya, Slovenya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Romanya ve Baltık devletleridir.

 

Firmanın piyasaya sunduğu en ilgi çekici ürünlerin başında Spaltfix S-360 geliyor. Bu ekipmanla odunlar, tek seferde, 35cm çapına kadar 2, 3, 6 ve 8 parçaya kesilip, bölebiliyor. Kesim uzunluğu 20 ile 50 cm arasında ayarlanabiliyor. Konveyör bant ile hidrolik ahşap, kereseteyi dairesel testere bıçağına doğru taşır. Arka emme kayışı vasıtasıyla, kesme çevrimi en uygun şekilde ahşap çapına uyarlanmıştır ve küçük çaplar için mümkün olan en yüksek performans elde edilir. Hidrolik ahşap tutma mekanizması ve ayarlanabilir kereste sayesinde kesim sırasındaki sıkışma ihtimali önlenir. Makine, uygun bir şekilde, bir el kumanda kolu vasıtasıyla kontrol edilir. Daha sonra, isteğe bağlı bir konveyör bant yükleme yerine kesilmiş kütükleri taşır. Üç nokta askısı sayesinde, Spaltfix seyyar özelliktedir.

spaltmesser

Bir diğer güçlü kesim aleti olan SpaltFix K-600 Vario ile odun tamamen yeni bir kalite kazanır. Makine, 60 cm çapına kadar ahşap keer ve ayırır. Operatör, istenen uzunluğa göre, ağacı testere bileşen sistemi PowerCut 600 üzerinde keser.

kettensäge

Kesme bir joystick kontrolü ile yapılır. Tomruğun son metresinin kesim uzunluğu operatör standından hidrolik olarak ayarlanabildiğinden, sıradan parçalar hedef uzunluğundan sadece biraz farkla üretilebilir ve bu da yüksek verimlilik sağlar.

kantlänge

SplitMaster 30 GS ise profesyonellik, güvenlik ve ergonomik tasarımı bir araya getiren bir makinedir. Yardımcı ellerin izin verildiği tomruk ayrımcısı olarak test edilen ilk GS’dir. Bu nedenler kereste şarjı daha verimlidir. Koruyucu muhafızlar birden fazla kişinin kesim alanına güvenli girişine izin verir.

aktion

Ahşap destek masanın tarafında, koruyucu bir muhafız vardır ve bir kaldıraç sistemi alanı kilitleyerek makine çalışan tüm insanların güvende olmasını sağlar. Splitmaster 30 GS aynı zamanda ergonomic tasarımıyla da üstünlük sağlar. Kereste çıkarma ve bölme çukur yükseklikleri çalışma kolaylığı sağlar. Bu makine ile çalışmak sadece hızlı değil aynı zamanda kolaydır.

freisteller